رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران به ایبنا خبر داد:

وارد‌کنندگان ماشین‌آلات چاپ از پرداخت مالیات معاف شدند

احمد ابوالحسنی، از معافیت مالیات وارد‌کنندگان ماشین‌آلات چاپ خبر داد و گفت: واحدهای چاپی دارای مجوز می‌توانند بدون نیاز به تاییدیه مجزا، از معافیت مربوطه بهره‌مند شوند.
وارد‌کنندگان ماشین‌آلات چاپ از پرداخت مالیات معاف شدند
احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با اشاره به اعمال معافیت مالیات بر ارزش افزوده واردات ماشین‌آلات چاپ، گفت: وزارت اقتصاد و دارائی مهر‌ماه امسال یک بخشنامه ابلاغی به واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی ارسال کرد که با تشخیص وزارت صنعت معدن تجارت، از پرداخت مالیات ارزش افزوده بر واردات ماشین‌آلات معاف هستند.
 
وی با بیان اینکه واحدهای چاپی با توجه به اینکه زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، از پرداخت مالیات برارزش افزوده معاف نشده بودند، ادامه داد: با تشخیص وزارت صمت، تنها برای واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی این معافیت اجرا می‌شد؛ اتحادیه چاپخانه‌داران تهران به این موضوع اعتراض کرد و پس از رایزنی‌های انجام شده، واحدهای چاپی نیز در زمره این معافیت قرار گرفتند.
 
ابوالحسنی گفت: چاپخانه‌ها از پرداخت 9 درصد مالیات برارزش افزوده واردات ماشین‌آلات چاپ معاف هستند. واحدهای چاپی دارای مجوز که برای ورود ماشین‌آلات و تجهیزات نو یا مستمعل، مراحل قانونی ثبت سفارش را طی کردند، می‌توانند بدون نیاز به تاییدیه مجزا، از معافیت مربوطه بهره‌مند شوند.

 
کد مطلب : ۳۲۹۲۰۱
https://www.ibna.ir/vdce7o8xzjh8wwi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تحریف تاریخ