سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد؛

برگزاری نمایشگاه کتاب با 20 درصد تخفیف در شهرستان‌های زنجان

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: به مناسبت هفته کتاب نمایشگاه‌های کتاب در سطح شهرستان‌ها با 20 درصد تخفیف دایر شده است.
برگزاری نمایشگاه کتاب با 20 درصد تخفیف در شهرستان‌های زنجان
ایرانه حیدری، سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در زنجان گفت:به‌مناسبت هفته کتاب برنامه‌های مختلفی در استان در حال اجراست که از مهمترین آن‌ها برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرستان‌هاست.

وی با اشاره به اینکه در ادارات تابعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نمایشگاه کتاب برای سنین مختلف دایر شده است، افزود: این نمایشگاه در دو نوبت صبح و عصر دایر است و کتاب‌های عرضه شده با 20 درصد تخفیف به فروش می‌رسد.

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان افزود: با توجه به عمومی بودن نمایشگاه کتاب‌های کمک درسی، دانشگاهی، اجتماعی، اقتصادی، کودک و نوجوان و کتاب‌های مذهبی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه کتاب است، اضافه کرد: فعالیت‌های وزارت ارشاد در این حوزه شامل صدور مجوز پروانه نشر کتاب، مجوز چاپ کتاب، مجوز نمایشگاه کتاب، تسهیلات حمایتی از قبیل بیمه نویسندگان و خرید کتاب از ناشران و نویسندگان و... است.

حیدری با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در قالب خرید کتاب، برگزاری جلسات نقد و بررسی و رونمایی از کتاب حمایت‌های لازم را از نویسندگان انجام می‌دهد، گفت: با هدف حمایت از مولف هر سال بخشی از اعتبارات فرهنگی در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خرید کتاب‌هایی که ازسوی ناشران زنجانی چاپ شده‌اند می‌شود و به این طریق از مولف یا ناشر با خرید کتاب حمایت می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به تسهیل در بحث صدور مجوزهای مربوط به کتاب افزود: با عنایت به اجرای دولت الکترونیک صدور مجوزهای مربوطه توسط سامانه انجام می‌شود و متقاضیان پروانه نشرکتاب و نمایشگاه کتاب و... بدون مراجعه حضوری  می‌توانند درخواست خود را در سامانه وفا ارائه و در زمان کوتاه از خدمات مربوطه استفاده کنند.
کد مطلب : ۳۲۸۹۸۸
https://www.ibna.ir/vdcfccdmcw6d01a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401