رایزن فرهنگی ایران در باکو به ایبنا خبر داد؛

افتتاح نمایشگاه کتاب باکو 2022 با حضور مسئولان فرهنگی ایران

پورمرجان، از افتتاح هشتمین دوره نمایشگاه کتاب باکو با حضور یاسر احمد‌وند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با بیش از 400 جلد کتاب‌ در موضوعات مختلف ادبی و علمی در این نمایشگاه حضور دارد.
افتتاح نمایشگاه کتاب باکو 2022 با حضور مسئولان فرهنگی ایران
قربانعلی پورمرجان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، درباره برگزاری نمایشگاه کتاب آذربایجان گفت: هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو از پنجم تا نهم اکتبر در مرکز اکسپو و محل دائمی نمایشگاه‌های باکو آذربایجان برگزار می‌شود. ترکیه، مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه کتاب باکو است.

وی افزود: به دعوت معاون وزیر فرهنگ کشور آذربایجان، یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان در این نمایشگاه شرکت می‌کند و در مراسم رسمی افتتاحیه این نمایشگاه حضور پیدا می‌کند و پس از آن با وزیر فرهنگ آذربایجان، آنارکریموف و معاون اول آن ملاقات خواهد داشت.

پورمرجان درباره نحوه حضور جمهوری اسلامی ایران در هشتمین دوره نمایشگاه کتاب باکو گفت: جمهوری اسلامی ایران در 40 مترمربع غرفه بیش از 400 جلد کتاب‌ در موضوعات مختلف ادبی و علمی در این نمایشگاه حضور دارد؛ همچنین دو نفر از نویسندگان و شاعران کشورمان غلامرضا طریقی و محمد میر‌کیانی، نویسنده حوزه کتاب کودک در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و در جمع فرهیختگان، نویسندگان و کتابدوستان کشور آذربایجان در نمایشگاه کتاب باکو، درباره کتاب و صنعت نشر، سخنرانی خواهند داشت.

وی ادامه داد: برنامه‌های متنوعی برای غرفه ایران ازجمله برگزاری مسابقات متعدد برای کودکان، نوجوانان و جوانان در نمایشگاه کتاب باکو در نظر گرفته‌ شده است.

 پورمرجان ادامه داد: اکتاب «معرفی صنایع دستی ایران» که به همت رایزنی فرهنگی ایران در باکو نوشته و ترجمه شده با حضور مقامات آذربایجان و یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی خواهد شد.
کد مطلب : ۳۲۶۹۳۵
https://www.ibna.ir/vdcfmvdmtw6d01a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تحریف تاریخ