رئیس حوزه هنری استان زنجان با اشاره به برگزاری نخستین سوگواره ملی شعر خورشید ضمیران گفت: این رویداد فاخر ملی، بر ماندگاری حرکت تاریخی «یوم‌العباس» زنجان با پرداختن به موضوع سبک زندگی و رفتاری حضرت ابوالفضل برگزار می‌شود.
نخستین سوگواره ملی شعر «خورشید ضمیران» برگزار می‌‎شود
امیر نعمتی،‌ رئیس حوزه هنری استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در زنجان گفت: نخستین سوگواره ملی شعر «خورشید ضمیران» برگرفته از شعر عاشورایی استاد حسین منزوی از بیت «تو اختر سرخی که به انگیزه تکثیر - ترکید بر آیینه خورشید ضمیران» با همکاری و مشارکت نهادهای فرهنگی و هنری این استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نخستین سوگواره ملی شعر «خورشید ضمیران» نیز با موضوع حضرت ابوالفضل‌(ع) و با هدف عرض ارادات هنرمندان عاشورایی به علمدار کربلا و پرداختن به ویژگی‌های منحصر‌به فرد آن‌ها برگزار می‎شود، اضافه کرد: این رویداد فاخر ملی، بر ماندگاری حرکت تاریخی یوم‌العباس زنجان با پرداختن به موضوع سبک زندگی و رفتاری حضرت ابوالفضل برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان زنجان افزود: نخستین سوگواره ملی «خورشید ضمیران» به لحاظ نامگذاری استان به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی و روز هشتم محرم به‌عنوان «یوم العباس» و با هدف تحقق اهداف سند زیست بوم حوزه هنری در استان برگزار می‌شود که در نهایت آثار ارسالی تبدیل به کتاب خواهد شد.

نعمتی درباره مهلت ارسال آثار به دبیر‌خانه گفت: با توجه به اختلالات اینترنت، امکان تمدید و نحوه ارسال آثار، برای ساماندهی آثار دریافتی، امکان تمدید این جشنواره در روزهای آتی وجود دارد. دبیر علمی جشنواره قربان ولیئی و دبیر اجرایی جشنواره نیز رضا اسمخانی از شاعران معروف استان و کشور هستند.

طبق فراخوان این سوگواره علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را با موضوع حضرت ابوالفضل(ع)، شجاعت، وفاداری، بصیرت، توحید و مقام حضرت براساس مقاتل معتبر شیعی در  قالب فایل word با ذکر مشخصات کامل به شماره  همراه واتساپی ۰۹۳۳۱۸۱۹۷۶۷ ارسال کنند.
کد مطلب : ۳۲۶۷۳۰
https://www.ibna.ir/vdcipqaput1ary2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401