در دیدار هیات مدیره اتحادیه لیتوگرافان با معاون فرهنگی وزیر ارشاد مقرر شد؛

چاپخانه‌های دیجیتال با همکاری وزارت ارشاد ساماندهی می‌شوند

اعضای هیات مدیره اتحادیه لیتوگرافان با یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند، در این دیدار موضوعات مختلفی مثل ساماندهی چاپخانه‌های چاپ دیجیتال و لزوم توجه به حوزه آموزش مطرح شد.
چاپخانه‌های دیجیتال با همکاری وزارت ارشاد ساماندهی می‌شوند
مجتبی معراج‌محمدی، رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با اشاره به دیدار اعضای هیات‌مدیره اتحادیه لیتوگراف، مهر و پلاک، اسکرین و چاپ دیجیتال با یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: در این دیدار ابتدا  آمادگی خود بر هر نوع همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را اعلام کردیم و در ادامه سایر اعضاء برنامه‌های اتحادیه را در سه محور توسعه آموزش، ارائه خدمات مشاوره و توانمندسازی اعضای صنفی و ارائه خدمات اجتماعی و رفاهی معرفی کردند.
 
وی با اشاره به نکات مهمی که در این نشست به آن پرداخته شد، ادامه داد: یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده، ساماندهی چاپخانه‌های دیجیتال و ساماندهی کانون‌های فعال شهر تهران شهر تهران بود که تاکید شد باید هرچه سریع‌تر با کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود.
 
محمدی افزود: بخش دیگر این دیدار به بحث تاسیس مدرسه مجازی چاپ و برگزاری سمینار بین‌المللی چاپ دیجیتال و فرصت‌های پیش رو اختصاص داشت که با استقبال معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد همراه شد.
 
وی از اعلام آمادگی اتحادیه لیتوگرافان برای ارائه ظرفیت‌های کارشناسی و نخبگانی در تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز خبر داد و گفت: در ادامه  نیز نکاتی درباره موضوع تسهیل در ضوابط صنفی با اداره کل ارشاد استان تهران به‌عنوان مجری قوانین و دستورالعمل‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شد.
 
محمدی با اشاره به صحبت‌های یاسر احمدوند در این دیدار، عنوان کرد: معاون امور فرهنگی، حمایت خود از هرگونه آموزش در حوزه چاپ را اعلام کرد و برای انجام طرح‌ها و کارهای مختلف در حوزه آموزش قول همکاری داد و این موضوع را یکی از ویژگی‌های اتحادیه لیتوگرافان برشمرد که از معدود مواردی است که اتحادیه‌ها به امر آموزش توجه جدی و اساسی دارند.
 
به گفته وی، احمدوند در این دیدار درباره ساماندهی حوزه چاپ دیجیتال و تبلیغات یادآور شد که این مساله جزء ضرورت‌های وزارتخانه است و ساماندهی آن‌ها کمک می‌کند از تخلفات در حوزه نشر جلوگیری کنیم.
 
محمدی در پایان به بخش دیگر صحبت‌‌های معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد اشاره کرد و گفت: احمدوند بر ضرورت برنامه‌ریزی برای ساماندهی مراکز فروش دستگاه‌های چاپ دیجیتال تاکید کرد که با استقبال هیات‌مدیره اتحادیه قرار گرفت و نکته مهمی که در این نشست اتفاق افتاد، این بود که معاون فرهنگی از اراده هیات مدیره بر همکاری و تعامل بیشتر با وزارتخانه به عنوان متولی صنعت چاپ استقبال کرد تا با کمک بخش خصوصی و دولت مشکلات پیش پای صنف برای توسعه این صنعت برداشته شود.
 
کد مطلب : ۳۲۶۵۸۲
https://www.ibna.ir/vdcdj90sxyt0xk6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401