هشتمین هفته علوم و فناوری چاپ ایران از پنجم تا یازدهم شهریور همزمان با روز صنعت چاپ «صنعت چاپ و راهبردهای توسعه در برنامه پنچ ساله هفتم» برگزار خواهد شد.
دفتر چاپ ميزبان هشتمين نكوداشت هفته علوم و فناوری چاپ ايران
محمد بيطرفان، رئيس انجمن علمی فناوری چاپ ايران در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران‌(ايبنا)، با اشاره به ديدار و رايزنی خود با علی‌اكبر ابراهيمی، مديركل دفتر چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عنوان کرد: هشتمين نكوداشت هفته علوم و فناوری چاپ ايران در آستانه ١١ شهريور روز ملی صنعت چاپ، از ٥ الي ١١ شهريورماه با مشاركت و تعامل و همكاری دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، تشكل‌های صنعت چاپ كل كشور، استادان، متخصصان، فعالان و دانشجويان برگزار خواهد شد.
 
وی ادامه داد: در دیدار با مديركل دفتر چاپ، وی بر همكاری و تعامل سازنده بين دفتر امور چاپ و نشر با انجمن علمی فناوری چاپ ايران در حوزه‌های علمی، آموزشی و پژوهشی تاكيد کرد.
 
بیطرفان با بیان اینکه در این نشست از فعاليت‌هاي اثربخش و نوين انجمن به‌ويژه برگزاری نكوداشت‌های هفته علوم و فناوری چاپ ايران تقدیر شد، گفت: طبق صحبت و رایزنی‌های انجام شده بر این موضوع تاکید شد که انجمن طی این سال‌ها به تبيين بسياری از موضوعات و حوزه‌های مغفول اين صنعت اقدام کرده و در ادامه موافقت دفتر امور چاپ و نشر براي مشاركت و ميزبانی مراسم افتتاحيه هشتمين نكوداشت هفته علوم و فناوری چاپ ايران اعلام شد.
 
وی با اشاره به شعار این دوره از هفته نکوداشت علوم و فناوری چاپ، توضیح داد: «صنعت چاپ و راهبردهای توسعه در برنامه پنچ ساله هفتم» شعار هشتمین دوره این هفته است که با استقبال مدیرکل دفتر چاپ نیز روبه‌رو شد و ایشان تاکید کرد که دستيابی صنعت راهبردی چاپ به اسناد بالادستی به‌ويژه برنامه هفتم توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سياسی ضروری است.
 
بیطرفان تاکید کرد: مدیرکل دفتر چاپ همچنین خواستار توجه به امر صيانت از زبان فارسي و ايران ساخت در اين دوره از نكوداشت شد و پيشنهاد كرد كه يكي از نشست‌های اين دوره به این موضوع اختصاص پیدا کند.
 
وی با بیان اینکه در این دیدار ابراهيمی آموزش و پژوهش را يكی از محورهای كليدی و مهم صنعت راهبردی چاپ برشمرد، گفت: ابراهیمی همچنین بر توجه به امر خوداتكايی و بومی‌سازی در اين صنعت با بهره‌گيری از توان جامعه علمی و نخبگان و پژوهشگران تاكيد کرد.
 
بیطرفان همچنین گفت: در این دیدار گزارشی از برگزاری ٧ دوره نكوداشت هفته علوم و فناوری چاپ ايران و برنامه‌های هشتمين دوره را ارائه کردم و گفتم که اين دور از نكوداشت به‌طور همزمان به‌صورت حضوری و آنلاين و درصورت شيوع موج جديد كرونا و ممانعت ستاد ملی مبارزه با كرونا به صورت آنلاين برگزار خواهد شد.
 
به گفته وی، جزئيات برنامه‌های هشتمين دوره نكوداشت هفته علوم و فناوری چاپ و اسامی روزهای این هفته به زودی اعلام خواهد شد.
 
بیطرفان تاکید کرد: در این دیدار همچنین از ياسر احمدوند، معاون فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و علی‌اكبر ابراهيمی، مديركل دفتر امور چاپ و نشر بابت تلاش و همت بلند ايشان در موافقت برای اختصاص خانه ابدی به مرحوم بيژن درويش كجوري در قطعه نام آوران تشکرکردم.
کد مطلب : ۳۲۴۶۱۳
https://www.ibna.ir/vdcgqt9wwak9x34.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401