جان‌فدا در گفت‌وگو با ایبنا:

کریمخانی دین خود را به هنرش ادا کرد

هادی جان‌فدا، مداح و دبیر مجمع شاعران اهل بیت (ع) تاکید دارد که استاد محمدعلی کریمخانی توانست با زمزمه دلنشین شعر حبیب‌الله چایچیان «آمدم ای شاه پناهم بده» توانست هنر متعالی را عرضه کند و به شهرت ملی و جاودانی دست یابد.
کریمخانی دین خود را به هنرش ادا کرد
این شاعر ذاکر اهل بیت (ع) در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ضمن تسلیت درگذشت استاد محمدعلی کریمخانی، تاکید کرد: «آمدم ای شاه پناهم بده» شعری شگفت‌انگیز است که شاعرش حسان از ارادتمندان واقعی امام رضا (ع) بود و لطف و عنایت ویژه امام هشتم موجب شد این شعر خالصانه از حنجره‌ای عاشق و مخلص به زیباترین شکل خوانده شود.

جان‌فدا افزود: کریمخانی صدایش بسیار گیرا بود و خود نیز بسیار مخلص و ارادتمند اهل بیت (ع) بود که در اثر ماندگارش یعنی «آمدم ای شاه پناهم بده» ارادت و اخلاص بی‌نظیرش را در ظرف هنر عرضه کرد.

وی تاکید کرد: آنچه یک ذاکر و شاعر اهل بیت را ماندگار و خاطره‌ساز می‌کند اخلاص وی است و مداحی که بخواهد در عرصه ذکر اهل بیت ریاکاری کند، به توفیق نخواهد رسید. مداح اهل بیت باید از منبر و میکروفنی که در اختیار دارد به بهترین شکل و متعهدانه استفاده کند تا مورد حب و عنایت الهی قرار گیرد.

جان‌فدا در پایان گفت: پس از اخلاص داشتن تخصص لازم، استعداد ذاتی و مطالعه تخصصی رمز ماندگاری هنر مداح است ولی هرچقدر که یک ذاکر و مداح هنرمند باشد بدون اخلاص هنرش ابتر می‌ماند.
 
 
کد مطلب : ۳۲۳۱۲۵
https://www.ibna.ir/vdcdxs0skyt0xf6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401