علیرضا محمودی ایرانمهر، در هفتمین اثر خود به نام «برف تابستانی و هفت ثانیه سکوت عشق» نگاهی متفاوت به عشق با رویکرد حیرت و سرگشتگی پس از وصال داشته است.
نگاهی متفاوت به مقوله عشق در «برف تابستانی و هفت ثانیه سکوت عشق»
علیرضا محمودی ایرانمهر در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره داستان بلند «برف تابستانی و هفت ثانیه سکوت عشق» که اخیرا عرضه شده است، توضیح داد: این داستان بلند برخلاف سایر رمان‌های عاشقانه به تداوم عشق پس از وصال و تاثیر آن بر تمام ابعاد زندگی اشاره دارد. داستان در مشهد رخ می‌دهد و در زندگی شخصیت اصلی دو زن که فرشته نام گرفته‌اند حضور دارند یک فرشته دختر بچه‌ای است که در هفت سالگی رابطه کودکانه و دوستی را با شخصیت داستان شروع می‌کند، کم‌کم وقتی به سن جوانی می‌رسند این رابطه به عشقی ماندنی تبدیل می‌شود و انسان‌های دیگری نیز وارد داستان می‌شوند و شخصیت‌های اصلی رمان دوری‌ها و حوادث غیر قابل درکی را تجربه می‌کنند.

این نویسنده ادامه داد: در این رمان، مکان جایگاهی ویژه دارد و شاهد وقوع ماجراهایی شگرف با محوریت مکان به عنوان نمونه خانه‌ای شگفت‌انگیز در تهران و کوه‌سنگی مشهد هستیم.
 

وی تصریح کرد: پیام اصلی من در این داستان، توجه دادن به تاثیر طولانی‌مدت عشق در زندگی است. بیشتر داستان‌های عاشقانه با رابطه‌ای پرجنب‌وجوش شروع می‌شوند و با وصال به پایان می‌رسند ولی این داستان با وصال شروع می‌شود و به سرگردانی و حیرت پس از رسیدن به معشوق اشاره می‌کند که تلخی و شیرینی‌های خاص خود را دارد.

محمودی ایرانمهر با اشاره به پدیده عشق گفت: عشق از مظلوم‌ترین پدیده‌هاست که اغلب هوس‌ها و غرایز را با آن اشتباه می‌گیرند. عشق واقعی و معنوی که همراه با وفاداری است، تمام ابعاد زندگی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و ماندگار است.

وی افزود: نگارش این اثر که هفتمین کتابم است، به مدت یک سال و در میان انجام مراحل پایانی رمان بلند «حافظ‌خوانی خصوصی» انجام شد.

محمودی ایرانمهر در پایان با اشاره به اثر دیگرش گفت: «حافظ‌خوانی خصوصی» که در مدت 15 سال نوشته شده و به زودی تحویل ناشر خواهد شد، روایت انسان‌هایی است که تنها راه ارتباطی آنها تفسیرشان از غزلیات حافظ است.
کد مطلب : ۳۲۲۹۶۲
https://www.ibna.ir/vdcb05bf5rhb59p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

درگذشت ابتهاج