کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

انتشار دو کتاب جدید از پدر شعر آیینی کشورمان/ اشراف کامل حضرت محمد (ص) بر مبانی شعر عرب

5 تير 1401 ساعت 15:32

امسال دو کتاب جدید از محمدعلی مجاهدی، پدر شعر آیینی کشورمان شامل اثر پژوهشی «تجربه‌های قدسی» و گزیده اشعار با انتخاب سید علی موسوی گرمارودی در اختیار علاقه‌مندان و اهل ادب قرار می‌گیرد.


محمدعلی مجاهدی، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) با اعلام این خبر توضیح داد: گزیده اشعار آیینی شامل 51 غزل از سروده‌های من با انتخاب سیدعلی موسوی گرمارودی است. «تجربه‌های قدسی» نیز توضیحات در مورد شاعرانی است که مورد عنایت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) قرار گرفته‌اند.

وی افزود: تجربه‌های قدسی به نوعی معرفی شاعران مورد عنایت اهل بیت از زمان رسول خدا (ص) تا زمانه ماست که برای شاعران جوان آیینی‌سرا مطالب آموزنده و بشارت‌‌انگیزی دارد و روایتگر لحظات اتصال روحی شاعران است.

مجاهدی گفت: در مقدمه کتاب «تجربه‌های قدسی» هدف از تالیف اثر را بیان کرده‌ام و اولین بخش مربوط به مشروعیت و مقبولیت شعر آیینی در نظر شارع مقدس، همراه با اشاراتی مستند به رفتار پیامبر اکرم(ص) در مورد شعرای عصر جاهلی و دوره پس از اسلام خواهد است. در این بخش به تبیین این مطلب پرداخته‌ام که رسول اکرم (ص) کاملا به مبانی شعر عرب اشراف داشتند و گاه به نقد آن می‌پرداختند.

پدر شعر آیینی کشورمان در پایان گفت: در ادامه نیز شاعران مورد نظر، هرکدام به عنوان یک راوی، ماجرای ارتباط شعری خود را با حضرات معصومین (ع) روایت می‌کنند، بنابراین به تعداد راویان و گاه بیشتر، روایت خواهیم داشت چراکه بعصی از شعرا، راوی چند روایت هستند و در پایان هر روایت، نتیجه تجربه‌های قدسی شاعران در یک یا چند مورد توضیح داده شده است که می‌تواند برای شاعران جوان باورمند مفید باشد.


کد مطلب: 322532

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/shortint/322532/انتشار-دو-کتاب-جدید-پدر-شعر-آیینی-کشورمان-اشراف-کامل-حضرت-محمد-ص-مبانی-عرب

ایبنا
  https://www.ibna.ir