پیشنهاد خرید کتاب‌های تاریخی از دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران/3

مطالعه کتاب «بازرگانی و اصناف پیشه‌ور در عهد صفوی» توصیه محمدحسن رجبی

محمدحسین رجبی، پژوهشگر تاریخ کتاب «بازرگانی و اصناف پیشه‌ور در عهد صفوی» نوشته مهدی کیوانی را به علاقه‌مندان کتاب‌های تاریخ برای خرید از دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران پیشنهاد داد.
مطالعه کتاب «بازرگانی و اصناف پیشه‌ور در عهد صفوی» توصیه محمدحسن رجبی
محمدحسن رجبی دوانی، پژوهشگر تاریخ به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: به نظرم باید برای دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران تبلیغات بیشتری صورت بگیرد تا همه از این رویداد مهم با خبر شوند.

او افزود: کتاب «بازرگانی و اصناف پیشه‌ور در عهد صفوی» تألیف دکتر مهدی کیوانی، توسط انتشارات مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش‌های ایرانی و اسلامی) چاپ و منتشر شده و مولف این کتاب زمان زیادی برای تالیف کتاب صرف کرده است. 

این پژوهشگر عنوان کرد: این کتاب تلاشی برای توصیف تجارت، صنف تجار و اصناف پیشه‌وری عهد صفویه است. اصناف، به‌عنوان یکی از کهن‌ترین نهادهای مدنی در ایران دوره اسلامی، به‌دلایل گوناگون، از جمله عدم استقلال سیاسی و سلطه همه‌جانبه حاکمیت‌های بیگانه، از آغاز خلافت بنی‌امیه تا برآمدن صفویه، کمتر توانستند از عهده تعهدات اقتصادی و اجتماعی خود برآیند.

محمدحسن رجبی گفت: کتاب «بازرگانی و اصناف پیشه‌ور در عهد صفوی» اثر تحقیقی است که در پژوهش خود سراغ سفرنامه‌های اروپایی ترجمه شده و نشده رفته و نقش اصناف و بازرگانان را بررسی کرده است که شاید اشکالات جزئی هم داشته باشد. 

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران تا دهم بهمن 1400 دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های مورد نظر خود را با 20 درصد تخفیف و پست رایگان تهیه کنند.
کد مطلب : ۳۱۷۶۴۸
https://www.ibna.ir/vdcgtu9w7ak9q34.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران