نشست هم‌اندیشی فعالان چاپ دیجیتال با هدف ساماندهی دست‌اندرکاران این حوزه یکشنبه 28 آذر برگزار می‌شود.
نشست‌ هم‌اندیشی چاپ دیجیتال 28 آذر برگزار می‌شود
معراج محمدی، رئیس اتحادیه لیتوگرافان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به آغاز رایزنی با فعالان حوزه چاپ دیجیتال، گفت: در این زمینه نخستین نشست هم‌اندیشی فعالان چاپ دیجیتال با هدف ساماندهی و دیدار دست‌اندرکاران این حوزه برگزار خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه این نشست یکشنبه 28 اذر برگزار خواهد شد، عنوان کرد: برای این نشست از بزرگان و فعالان این حوزه دعوت کردیم تا راهکارهایی برای ادامه مسیر و فعالیت رسته چاپ دیجیتال در اتحادیه لیتوگرافان ارائه دهند.
 
محمدی افزود: چاپ دیجیتال تا اوایل امسال نابسامان بود و متولی خاصی نداشت و بالاخره در تیرماه امسال، مسئولیت رسته چاپ دیجیتال به اتحادیه لیتوگرافان واگذار و صدور مجوز چاپ دیجیتال به ما سپرده شد.
 
وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و مباحثی که قرار است در این نشست به آن‌ها پرداخته شود، توضیح داد: در این زمینه قرار است وضعیت چاپ دیجیتال ساماندهی شود، مشکلات صنف را رصد کرده و اگر مشکلی وجود دارد برطرف کنیم.
 
محمدی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایبنا درباره چگونگی نظارت بر فعالیت واحدهای چاپ دیجیتال، گفت: تلاش ما از برگزاری نشست‌هایی از این دست این است که به این موضوع نظارت داشته باشیم و دست سوءاستفاده‌گران را کوتاه کنیم و یکی از هدف‌های ما این است که با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صمت در این زمینه تعامل داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه پیش از این فعالان چاپ دیجیتال پیش از این در قالب انجمن در اتحادیه لیتوگرافان فعالیت می‌کردند، گفت: در این زمینه ما رسته چاپ دیجیتال را می‌پذیرفتیم اما تحت چاپ سیلک به آن‌ها مجوز کار می‌دادیم، زیرا کد آیسیک برای آن‌ها تعریف نشده بود.
 
 محمدی با اشاره به عضویت 50 واحد فعال چاپ دیجیتال در اتحادیه لیتوگرافان عضو شده‌اند، یادآور شد: طبق برآورد و تخمین‌های کلی حدود 500 واحد چاپ دیجیتال در تهران مشغول کار هستند که بخش عمده آن‌ها بدون مجوز هستند و ضروری است که برای حضور آن‌ها در اتحادیه لیتوگرافان و بهره‌مندی از مزایای صنفی با آن‌ها تعامل داشته باشیم.
 
نشست هم‌اندیشی فعالان چاپ دیجیتال یکشنبه 28 آذر ساعت 10 در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۳۱۵۵۲۷
https://www.ibna.ir/vdcaumne049n6m1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تحریف تاریخ