رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوی؛

اهدای 157 جلد کتاب کودک و نوجوان به کتابخانه عمومی زریاب خویی

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوی گفت: در راستای طرح «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» 157 جلد کتاب کودک و نوجوان توسط کتابخانه دانشکده علوم قرآنی خوی به کتابخانه عمومی زریاب شهرستان خوی اهدا شد.
اهدای 157 جلد کتاب کودک و نوجوان به کتابخانه عمومی زریاب خویی
هادی درستی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، گفت: در راستای طرح اهدای کتاب، اهدای دانایی و به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در آخرین روز این هفته که با محوریت «کتاب کودک و نوجوان، خانواده» نامگذاری شده است، تعداد 157 جلد کتاب در رده سنی کودک و نوجوان به کتابخانه عمومی زریاب شهرستان خوی توسط کتابخانه دانشکده علوم قرآنی خوی اهدا شد.

وی افزود: طرح سراسری «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» به منظور ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تامین و غنی‌سازی منابع کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم، ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها و... در حال اجراست.

درستی ادامه داد: در این طرح عموم مردم می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین کتابخانه عمومی، کتاب‌های اهدایی خود را برای استفاده دیگران به کتابخانه اهدا کنند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوی بیان کرد: فرهنگ مطالعه بسیار ارزشمند و مقدس است و ترویج فرهنگ اهدای كتاب از جمله گام‌های مؤثر در دستیابی به آن محسوب می‌‌شود.

وی ترویج فرهنگ مطالعه کتاب را نیازمند حمایت و برنامه‌های مستمر فرهنگی عنوان کرد و گفت: اهدای کتاب یکی از اقدامات ارزشمند بوده و نیازمند استمرار و توجه نهادهای متولی فرهنگ و خیّرین حوزه فرهنگی است.
کد مطلب : ۳۱۴۷۹۴
https://www.ibna.ir/vdcf1jdmjw6dyea.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران