رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گتوند گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، هشتاد فعالیت و برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برگزار می‌شود.
میزبانی کتابخانه‌های عمومی گتوند از 80 برنامه فرهنگی در هفته کتاب
ابوذر اکبری‌نیا رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گتوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)در خوزستان، ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی بیان کرد: امسال با توجه به وضعیت رنگ‌بندی کرونایی شهرستان و فعالیت‌ها، برنامه‌ریزی‌هایی توسط کتابداران کتابخانه‌های عمومی و مشارکت، همکاری و تعامل بالایی که ادارات و نهادهای مختلف به‌ویژه فرهنگی داشته و دارند، برنامه‌های متنوع و بسیار خوبی اجرا می‌شود.

اکبری‌نیا افزود: نواخته شدن زنگ مطالعه در مدارس شهرستان، برگزاری نشست‌های کتابخوان مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای متعدد، بازدید دانش آموزان مدارس به صورت محدود و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، غبارروبی گلزار شهدا، مسابقات نقاشی و رنگ آمیزی، فعالیت‌های جمع‌خوانی، قصه‌گویی، نمایشنامه‌خوانی، تجلیل از کتابخوانان برتر شهرستان، دیدار با مسئولان شهرستان و ... از جمله برنامه‌های حضوری در هفته کتاب و کتابخوانی است.

وی با اشاره به رویدادهای فضای مجازی تصریح کرد: برگزاری وبینار با موضوعات مختلفی چون: تاریخچه کتابخانه‌ها و اهمیت کتاب، دورهمی و شعرخوانی شاعران، مسابقه مجازی فرهنگی، رونمایی از کتاب و فعالیت‌های دیگری که توسط کتابخانه‌های عمومی در این بستر برگزار می‌شود، ازجمله این برنامه‌ها خواهد بود.

یادآوری می‌شود: شهرستان گتوند دارای تعداد ۹ باب کتابخانه عمومی است.
کد مطلب : ۳۱۳۸۰۹
https://www.ibna.ir/vdcbgfbf9rhb8wp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401