کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل، به مناسبت هفته کتاب، مسابقه کتابخوانی «کتاب‌نوش» را بین گروه‌های سنی نونهال، نونگاه و نوجوان برگزار می‌کند و طی آن، شرکت‌کنندگان، کتاب مورد علاقه خود را در قالب فیلم کوتاه ۹۰ ثانیه‌ای معرفی خواهند کرد.
کودکان اردبیلی کتاب‌های خوب خود را در «کتاب‌نوش» معرفی می‌کنند
زعفر احدزاده، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اردبیل، با تأکید بر اینکه مهربانی با «یار مهربان» را باید بیشتر کنیم، اظهار کرد: برای نزدیک‌تر شدن به این هدف، برنامه‌های متنوعی برای هفته کتاب در نظر گرفته شده که «کتاب‌نوش» یکی از آنهاست و با همکاری استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای اسلامی اردبیل، در سطح مراکز فرهنگی- هنری استان برگزار خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه کتاب مبنای دانایی، دروازه آگاهی و مهم‌ترین ابزار انتقال تاریخ، تجارب، دانش‌ها و توسعه جوامع است، افزود: «کتاب‌نوش» یک مسابقه کتاب‌خوانی است بین گروه‌های سنی ۹ تا ۱۲ سال (نونهال و نونگاه) و ۱۳ تا ۱۷ سال (نوجوان) که شرکت‌کنندگان  کتاب موردعلاقه خود را در قالب فیلم کوتاه ۹۰ ثانیه‌ای معرفی می‌کنند.
 
احدزاده اضافه کرد: علاقه‌مندان حداکثر تا ۱۰ آذر ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند فیلم‌های خود را به پورتال مجازی کانون استان اردبیل به ‌آدرس ardabil@kanoonparvaresh.ir یا پیام‌رسان واتس‌اپ به شماره همراه ۰۹۱۴۷۴۵۱۴۳۳ ارسال کنند؛ به  شرط آینکه از روخوانی کتاب پرهیز شود و در تهیه فیلم معرفی مضمون کتاب و نیز اطلاعات کتاب شامل تصویر جلد، تصویر داخلی، نام کتاب و نام نویسنده یا مترجم در اولویت باشد.
 
وی تأکید کرد: حجم فیلم نباید بیش از ۷ مگابایت باشد و کادر خلق اثر نیز باید به صورت افقی تنظیم شود؛ زیرا فیلم‌های با کادر عمودی داوری نخواهند شد و در عوض استفاده از آهنگ و افکت مناسب و دیگر اقدامات صوتی و تصویری در تهیه اثر مد نظر هیئت داوران مسابقه قرار خواهد گرفت.
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: مهربانی با یار مهربان باید جدی‌تر از هر زمانی انگاشته شود، چرا که عصر همگرایی دانش فقط با رشد خرد و آگاهی‌افزایی ممکن است؛ به همین منظور و در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی، ضمن تقدیر از کودکان و نوجوانان کتاب‌خوان برتر استان در این ایام، برنامه‌های کتاب‌محور دیگری در قالب فعالیت‌های عمومی و مهم کانون اجرا خواهد شد.
 
احدزاده خانواده را مهم‌ترین نهاد مهربانی و آشتی با برترین اختراع بشری یعنی کتاب دانست و با تأکید بر اینکه گرانی قیمت کتاب نباید باعث کم‌رنگی آن در سبد نیازمندی خانواده‌ها شود، خواستار رفع موانع راه فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی شد.
کد مطلب : ۳۱۳۷۷۳
https://www.ibna.ir/vdcbzfbffrhb8zp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401