پایگاه اطلاع‌رسانی چاپ دیجیتال ایران به دنبال تغییرات گسترده در حوزه چاپ، به‌ویژه سرعت تحولات در عرصه چاپ دیجیتال و همچنین لزوم تخصصی‌ترشدن رسانه‌های چاپی فعالیت خود را آغاز کرد.
شروع کار ایپینا با تمرکز بر حوزه چاپ دیجیتال
جلال ذکایی، مدیرمسئول پایگاه اطلاع‌رسانی چاپ دیجیتال ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: صنعت چاپ در سال‌های اخیر با شتاب فزاینده‌ای به سمت دیجیتالی‌شدن پیش می‌رود و حوزه تاثیرگذاریِ چاپ دیجیتال از چاپ کتاب و مطبوعات فراتر رفته و عرصه‌های جدیدی از زندگی روزمره را تحت تاثیر خود قرار داده است.
 
وی افزود: امروزه چاپ پارچه، دکوراسیون، بسته‌بندی، لیبل و ده‌ها حوزه دیگر تحت تاثیر چاپ دیجیتال قرار گرفته‌اند و این تحولات نه‌تنها متوقف نشده، بلکه هر روز در حال گسترش و توسعه است.
 
ذکایی با بیان اینکه به نظر می‌رسید جای یک رسانه‌ تخصصی در این حوزه خالی بود، عنوان کرد: احساس شد ضروری است که چاپ دیجیتال از زوایای گوناگون بررسی شود و به دنبال آن با پیشنهاد اینجانب و موافقت هیات نظارت بر مطبوعات، مجوز ایپینا به «پایگاه اطلاع‌رسانی چاپ دیجیتال ایران» تغییر کرد.
 
وی یادآور شد: قرار است از این پس موضوعات مربوط به چاپ دیجیتال در این رسانه مطرح و پیگیری شود.
 
ذکایی همچنین درباره چگونگی فعالیت و بخش‌های مختلف این پایگاه خبری، توضیح داد: سعی خواهیم کرد تحولات و اتفاقات مربوط به حوزه چاپ دیجیتال را در چهار بخش اخبار، رویدادها، تکنولوژی‌های نو و گزارش‌های خبری پیگیری کنیم و همان‌طور که از نام پایگاه خبری نیز پیداست، این اطلاعات به‌صورت برخط و الکترونیکی منتشر خواهد شد.
 
کد مطلب : ۳۱۰۹۶۲
https://www.ibna.ir/vdciquaprt1az32.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه تحول در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب
ضرورت تشکیل اتحادیه سراسری نشر