?> ?> تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نوزدهمین جایزه انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس | ایبنا
دبیر نوزدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این رویداد تا 15 شهریور سال‌جاری خبر داد.
تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نوزدهمین جایزه انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس
محمدقاسم فروغی؛ دبیر نوزدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این رویداد مهم ادبی خبر داد و اظهار کرد: دبیرخانه نوزدهمین دوره پس از دریافت لیست کتاب‌های منتشرشده در سال‌های 1398- 1397 با موضوعات دفاع مقدس، مقاومت و مدافعان حرم از مراجع ذی‌صلاح و تهیه یک لیست واحد به آمار قابل‌توجه حدود سه هزار و 350 عنوان کتاب منتشر شده رسید. آمار بالای تولیدات، شرایط کرونایی کشور و محدودیت‌هایی که ناشران و پدیدآورندگان آثار ادبی به‌واسطه شیوع این ویروس پیدا کرده‌اند و همچنین درخواست‌هایی متعددی که اهالی نشر داشتند، ما را بر آن داشت که مهلت ارسال آثار به دبیرخانه انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس تا 15 شهریور تمدید کنیم.
 
وی ضمن بیان فعالیت کم‌سابقه ناشران دفاع مقدس در تولید کتاب‌های دفاع مقدس، بیان کرد: خوشبختانه علیرغم مشکلات متعددی که امسال در حوزه نشر داشته‌ایم که شامل گرانی بی‌سابقه قیمت کاغذ و چاپ کتاب و برگزار نشدن نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بود، اما شاهد تولیدات گسترده و استقبال بسیار مناسب ناشران از نوزدهمین دوره انتخاب کتاب دفاع مقدس هستیم.
 
فروغی با بیان اینکه تاکنون بیش از دو هزار و 500 عنوان کتاب دفاع مقدس در ژانرهای مختلف ادبی به دبیرخانه این رویداد ارسال شده، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم با تمدید مهلت ارسال آثار، شاهد تعداد بیشتر آثار برای داوری در این رویداد باشیم.
 
دبیر انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس از آغاز داوری‌های این رویداد پس از ثبت نهایی آثار در دبیرخانه خبر داد و گفت: تیم‌های داوری این دوره از انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس در مراحل انتخاب هستند و هماهنگی‌های لازم جهت آغاز کارداوری‌ها در گروه‌های مشخص شده صورت گرفته است.
 
وی تصریح کرد: امسال در کنار انجام فعالیت داوری آثار رسیده به دبیرخانه، سلسه نشست‌های تخصصی با موضوعات مختلف در نظر گرفته شده است که متعاقبا محورها و موضوعات مربوطه اطلاع‌رسانی خواهد شد.
کد مطلب : ۳۰۹۳۷۱
https://www.ibna.ir/vdca0one649nwe1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه شهید سردار سلیمانی