معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:

فروش 410 میلیون تومان کتاب در وضعیت خاص کرونایی گلستان قابل قبول است

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از فروش 7539 جلد کتاب توسط کتابفروشی‌های مشارکت کننده استان در طرح «تابستانه کتاب 1400» خبر داد.
فروش 410 میلیون تومان کتاب در وضعیت خاص کرونایی گلستان قابل قبول است
احمد گلچین معاون فرهنگی و ارشاد اسلامی گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستان، گفت: در این دوره از طرح تابستانه کتاب، 16 کتابفروشی در شهرستان گرگان، گنبدکاووس و کردکوی مشارکت داشتند و در این دوره شاهد فروش 7539 جلد کتاب به ارزش بیش از 4 میلیارد و 100 میلیون ریال بودیم که با توجه به وضعیت خاص کرونایی استان این رقم منطقی به نظر می‌رسد.

وی ضمن قدردانی از کتابفروشان حاضر در طرح و مردم کتاب‌دوست گلستان، گفت: علی رغم اینکه آمار بستری‌های کرونایی گلستان امروز به مرز 2 هزار نفر در حال نزدیک شدن است و با وجود اینکه به خاطر شرایط ویژه کرونایی استان کتابفروشی‌ها در شرایط بسته و نیمه فعال به سر می‌بردند، به تناسب وضعیت، جمعیت و وسعت استان و تعداد کتابفروشی‌های گلستان در طرح، آمار فروش 7539 جلد کتاب قابل قبول است.

گلچین با ابراز امیدواری نسبت به پایان یافتن کرونا و حضور تعداد بیشتری از کتابفروشی‌ها از دیگر شهرستان‌های استان در طرح‌های فصلی، گفت: سهم استان گلستان از کل فروش کتاب در کشور در این دوره تنها 2 درصد بود؛ اما با توجه به محدویت‌ها و وضع موجود این رقم هم قابل توجه و نیز قابل اعتنا و احترام است که نشان از توجه ی خاصه ی مردم گلستان به فرهنگ کتاب و کتاب خوانی با وجود شرایط سخت کرونایی و اقتصادی دارد.

احمد گلچین با اشاره به اینکه همواره پس از برپایی هر دوره از طرح‌ها خود ارزیابی‌ها را در دستور کار قرار می‌دهیم، گفت: با احصا دغدغه‌های کتاب فروشان و مخاطبان و همت و همکاری دیگر دستگاه‌ها و نهادهای متولی و یا فعال در حوزه فرهنگ امیدوارم در دوره‌های آتی بتوانیم قدم‌های توسعه بخش تری را برای طرح‌های فصلی که به نوعی یکی از برندهای ارزشمند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است برداریم.

همچنین معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در آستانه روز خبرنگار، این مناسبت را نیز به مدیران، کادر تحریریه و خبرنگاران خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) که در این ایام کرونا، فرهنگ و کتاب و کتابخوانی را فراموش نکردند و همواره با نگاهی تخصصی و مطالبه‌گر برای یار مهربان مجدانه زحمت می‌کشند، تبریک گفت.
کد مطلب : ۳۰۹۲۵۹
https://www.ibna.ir/vdcft1dm1w6dx0a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب