کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

در گفت‌و‌گو با ایبنا عنوان شد؛

مشارکت 11 کتابفروشی سمنان در «تابستانه کتاب 1400»

10 مرداد 1400 ساعت 8:13

گزارشگر : محمود بانی

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: هجدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با عنوان «تابستانه کتاب 1400» با مشارکت 11 کتابفروشی در استان سمنان در حال اجرا است.


ابوالفضل صادقی‌نژاد معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، بیان کرد: طرح «تابستانه کتاب» از شنبه 9 مرداد آغاز شده تا 15 مرداد در کتابفروشی‌های عضو طرح در استان سمنان ادامه دارد.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: در این طرح علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خریداری کنند.

ابوالفضل صادقی‌نژاد افزود: سقف مجاز خرید برای هر خریدار که در طرح های پیشین 2 میلیون ریال بود، در «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» به مبلغ 3 میلیون ریال افزایش پیدا کرد.

وی سقف یارانه خرید برای هر خریدار را 600 هزار ریال بیان کرد و با اشاره به مشارکت 11 کتابفروشی استان سمنان در طرح «تابستانه کتاب 1400» اظهار کرد: از این تعداد هفت کتابفروشی شامل «پاتوق کتاب»، «خانه کتاب بامداد»، «خلاق»، «سوشیانس»، «شهر کتاب»، «کتاب ارسطو» و «کتاب اشراق» در سمنان و سه کتابفروشی «سرزمین کتاب»، «کتابکده» و «کتابسرای معین» در شاهرود و «مجموعه فرهنگی دانشجو» در دامغان در طرح تابستانه کتاب مشارکت و فعالیت دارند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان یادآور شد: در این طرح مخاطبان در مدت هفت روز و تا 15 مرداد با در دست داشتن کارت ملی، مجاز به خرید کتاب هستند.

صادقی نژاد اضافه کرد: در «تابستانه کتاب 1400» به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب‌فروشی‌ها فراهم شده است.


کد مطلب: 309003

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/shortint/309003/مشارکت-11-کتابفروشی-سمنان-تابستانه-کتاب-1400

ایبنا
  https://www.ibna.ir