دفتر سازمان اسناد و کتابخانه ملی در استان قم به علت عدم تامین ساختمان اداری این دفتر به کار خود پایان داد.
دفتر کتابخانه ملی در استان قم به کار خود پایان داد!
حجت‌الاسلام هادی قبادی مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی در استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، ضمن تایید پایان کار دفتر سازمان اسناد و کتابخانه ملی در استان قم گفت: متاسفانه با توجه به پیگیری‌های فراوان در دو سه سال اخیر برای تامین ساختمان اداری این دفتر در استان قم و به نتیجه نرسیدن این موضوع مسئولین سازمان متبوع پایان کار این مدیریت را اعلام کردند و در نامه‌ای دستور انتقال تمامی امکانات و تجهیزات اداری به تهران را خواستار شدند.
 
وی ادامه داد: استان قم با توجه به زمینه‌های فراوان همچون تاریخ و قدمت این استان، مرکز مذهبی و سیاسی کشور، انبوه اسناد تاریخی و نسخ خطی در این شهر، وجود پژوهشگران و موارد سزاوار استقرار این دفتر را داشت اما علی‌رغم همه تلاش‌ها این موضوع محقق نشد.
 
 
این مقام مسئول بیان کرد: تا قبل از راه اندازی مرکز قم ، ۱۲ مرکز استانی و منطقه‌ای وجود داشت. با توجه به ماهیت ملی بودن، این سازمان فاقد هرگونه اعتبار و امکانات استانی بوده و راه‌اندازی مراکز استانی بنابر ضرورت و اعلام نیاز مسئولان  استان‌ها و حمایت‌های استانی صورت می‌گیرد. در استان قم شوربختانه این موضوع به گونه ‌ی دیگر رقم خورده است و در طول دو دهه گذشته، تلاش‌های صورت گرفته به ثمر ننشست و در سه سال گذشته هم به‌رغم پیگیری های فراوان، به نتیجه‌ای نرسید.
 
حجت‌الاسلام قبادی تصریح کرد: به همین منظور بنده در قالب نامه‌ای به استاندار محترم ضمن تشکر از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های وی، معاونین و مجموعه مدیریت استان با توجه به عدم تامین ساختمان اداری پایان کار این دفتر را اعلام و تمامی امکانات و تجهیزات اداری آن را طبق دستور سازمان متبوع به تهران انتقال دادیم.
گزارشگر
یونس عزیزی
کد مطلب : ۳۰۷۷۳۸
https://www.ibna.ir/vdcfmedmcw6dxea.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402