مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از اجرای طرح‌های زیرساختی در حوزه کتابخانه‌ها همزمان با دهه فجر امسال با حمایت شهرداری مشهد خبر داد.
کتابخانه عمومی ایثار و شهادت در مشهد همزمان با روز شهید افتتاح می‌شود
حجت الاسلام علی‌اکبر سبزیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی گفت: در جلسه و دیدار اخیر با شهردار مشهد مقرر شد در دهه فجر سال جاری با حمایت شهرداری مشهد پروژه‌های مختلفی در حوزه کتاب و کتابخوانی در سطح شهر مشهد آغاز شود.
 
وی ادامه داد: عملیات اجرایی و احداث 10 کتابخانه عمومی ثابت و سیار در حاشیه شهر مشهد همزمان با دهه فجر با مساعدت شهرداری مشهد آغاز می‌شود.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی همچنین از راه‌اندازی دو کتابخانه عمومی در ایستگاه‌های شهید کاوه و شهید مفتح در متروی مشهد همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: همچنین دو کتابخانه عمومی در محله‌های وکیل‌آباد و اسماعیل‌آباد مشهد نیز در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.
 
سبزیان ادامه داد: برای نخستین بار در سطح کشور پیشخوان کتاب در ایستگاه‌های آتش نشانی مشهد همزمان با دهه فجر آغاز بکار می‌کند.
 
وی همچنین از امضای صورت‌جلسه واگذاری 7 باب قرائتخانه شهرداری برای راه‌اندازی کتابخانه عمومی در جلسه‌ی دیدار با شهردار مشهد خبر داد و گفت: در مجتمع بزرگ فرهنگی تربیتی امام مهدی (عج) در منطقه رسالت مشهد نیز قرار است کتابخانه عمومی احداث کنیم.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی همچنین از راه‌اندازی کتابخانه عمومی ایثار و شهادت در مشهد خبر داد و گفت: با مساعدت شهرداری مشهد و اداره‌کل حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، قرار است کتابخانه عمومی ایثار و شهادت در 1500 مترمربع در محل باغ موزه دفاع مقدس مشهد واقع در بوستان کوه‌سنگی مشهد همزمان با 22 اسفند ماه روز شهید افتتاح شود.
 
سبزیان همچنین از همکاری و همراهی شهرداری مشهد در توسعه و ارتقای زیرساختهای فرهنگی به‌ویژه احداث کتابخانه‌های عمومی جدید به‌صورت سیار و ثابت در مشهد مقدس تقدیر کرد.
کد مطلب : ۳۰۱۸۵۵
https://www.ibna.ir/vdcjivetiuqeyoz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب