نویسنده «کرونا ویروس؛ جنبه‌های بهداشتی، تشخیصی و بالینی بیماری کووید-19» از رونمایی جلد دوم این کتاب، همزمان با هفته پژوهش (عصر دوشنبه 24 آذر)، در دانشگاه علوم پزشکی البرز خبر داد.
رونمایی از جلد دوم «کرونا ویروس» همزمان با هفته پژوهش
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، جلد نخست کتاب «کرونا ویروس؛ جنبه‌های بهداشتی، تشخیصی و بالینی بیماری کووید-19» به قلم 27 پزشک و متخصص بهداشت و درمان در حوزه‌های مختلف با گردآوری و تنظیم دکتر عاطفه زندی‌فر؛ روان‌پزشک و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز و دکتر رحیم بدرفام؛ دستیار روان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، اوایل سال جاری به چاپ رسید.
 
عصر دیروز (24 آذرماه)، همزمان با آئین هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر، دومین جلد این کتاب در دانشگاه علوم پزشکی البرز رونمایی و از دکتر عاطفه زندی‌فر؛ روان‌پزشک و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز و دکتر رحیم بدرفام؛ دستیار روان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌عنوان گردآورندگان این اثر تجلیل شد.
 
عاطف زندی‌فر در گفت‌وگوی کوتاهی با خبرنگار ایبنا، درباره این کتاب، توضیح داد: جلد دوم «کرونا ویروس؛ جنبه‌های بهداشتی، تشخیصی و بالینی بیماری کووید-19»، شامل جدیدترین به‌روزرسانی و اطلاعات درباره جنبه‌های مختلف پاندمی کرونا است.
 
وی ادامه داد: این کتاب در 285 صفحه و چهار بخش به موضوعاتی پیرامون بهداشت، درمان، چالش‌های آموزشی و گزارش‌های موردی بیماران می‌پردازد. اطلاعات مربوط به هر بیمار که مبتلا به کرونا شده و اختلالات دیگری مثل لوپوس یا ام‌اس نیز داشتند، در این کتاب ارائه شده است. این اطلاعات شامل مواردی همچون درمان دارویی، روند درمان، ادامه مسیر درمان و ... است.
 
این استاد دانشگاه گفت: امیدوارم با همیاری و یک عزم همگانی، هرچه زودتر به سلامت این دوره شیوع بیماری کرونا را پشت‌سر بگذاریم. برای آگاهی‌رسانی و عقب نماندن از جدیدترین اطلاعات و یافته‌های روز دنیا درباره این بیماری، کتابی با موضوع مستندات آموزشی و پژوهشی مربوط به این دوره نیز در حال گردآوری است.
 
گفتنی است جلد نخست کتاب «کرونا ویروس؛ جنبه‌های بهداشتی، تشخیصی و بالینی بیماری کووید-19» نیز در 9 فصل با عنوان‌های «ویروس‌شناسی، فیزیولوژی و ژنتیک»، «مدیریت بهداشت محیطی کرونا ویروس»، «مدیریت منابع انسانی سازمان»، «بیماری‌های قلب و عروق، طب اورژانس و گوش و حلق و بینی در پاندمی کرونا ویروس»، «رویکرد بالینی به بیماری‌های داخلی و عفونی در پاندمی کرونا ویروس»، «رویکرد بالینی به بیماری‌های روان‌پزشکی و روان‌پزشکی کودک و نوجوان در پاندمی ویروس کرونا»، «رویکرد روان‌شناسی و روان پرستاری و جامعه‌شناسی به پاندمی ویروس کرونا»، «رویکرد بالینی به بیماری‌های نورولوژی و نوروساینس و رادیولوژی در پاندمی ویروس کرونا» و «ملاحظات بیهوشی»، رویکردی چندجانبه و بالینی به این بیماری نوظهور دارد.
کد مطلب : ۲۹۹۹۴۰
https://www.ibna.ir/vdcayonuw49noo1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه پویش #تندرست_باش_ای_ایران