مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از اجرای طرح «شنبه‌های کتاب» در کتابخانه‌های مساجد استان خبر داد.
«شنبه‌های کتاب» در کتابخانه‌های مساجد خراسان شمالی
هاشم شیرازیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان شمالی، هدف از اجرای طرح «شنبه‌های کتاب» را دسترسی آسان به کتاب و همچنین آشنا شدن مردم با کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد عنوان کرد و گفت: این طرح در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، رونق بخشیدن به کتابخانه‌های مساجد و احیای نقش کتابخانه‌های مساجد در اعتلای فرهنگ عمومی اجرا می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان افزود: در اجرای مرحله اول 80 کتابخانه قفسه باز در این طرح مشارکت داده شده‌اند. 110 کنابخانه قفسه باز دیگر هم در مرحله بعدیِ اجرای طرح قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: در این طرح، شنبه‌های هر هفته با کتاب آغاز خواهد شد و در آن با مشورت امام جماعت و افراد اهل کتاب و کتابخوانی در مسجد محله با توجه به نیازها و اولویت‌ها، کتاب‌های مفید موجود در کتابخانه‌های مساجد، انتخاب و گزیده‌ای از آنها از سوی امام جماعت، کتابدار مسجد یا یکی از اعضای کتابخانه، برای عموم قرائت می‌شود.
کد مطلب : ۲۸۴۱۵۲
https://www.ibna.ir/vdcjixe88uqeovz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
محمد رحيمي
بهتر است كتاب ها بين نماز گزاران توزيع و خود آنها مطالعه كنند تا كتابخواني به تدريج نهادينه شود از سال 95 به اين شيوه در مسجد امام حسين(ع ) دليجان با موفقيت در حال اجرا است
09183694159
هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب