مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری خبر داد:

سفر 70 روزه اتوبوس‌های هدهد از ابتدای تابستان

اتوبوس‌های کتابگرد هدهد از ابتدای تابستان و همزمان با طرح کتابستان تاکنون حدود 70 روز در مناطق مختلف تهران برنامه‌های متنوع فرهنگی در حوزه کتاب اجرا کرده است.
سفر 70 روزه اتوبوس‌های هدهد از ابتدای تابستان
ایمان کرد، مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: هم‌زمان با اجرای طرح کتابستان که شامل برنامه‌های فرهنگی و کتابی متنوع در شهر تهران بود، برنامه‌های مختلفی در پارک‌ها، کتابخانه‌ها، فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ تهران اجرا شد.
 
وی افزود: در این زمینه برنامه «پاتوق کتاب» در کتابخانه‌های تحت پوشش سازمان فرهنگی هنری شهر تهران با 30 برنامه دنبال شده است که بیش از 500 نفر از این برنامه استقبال کرده‌اند.
 
کرد با اشاره به برنامه اتوبوس‌های کتابگرد هدهد گفت: این اتوبوس‌ها برنامه‌های متنوع و فرهنگی در حوزه کتاب اجرا کردند و تلاش شد که این اتوبوس‌ها به صورت گسترده در مناطق مختلف تهران به اجرای برنامه برای خانواده‌ها بپردازند.
 
وی یادآور شد: به عنوان مثال اتوبوس‌های هدهد در منطقه 2 به مدت 45روز، درمنطقه 5 به مدت 2 روز، در منطقه 12 به مدت11 روز، در منطقه 18 به مدت 4 روز و در فرهنگسرای خانواده منطقه 6 به مدت 6 روز به اجرای برنامه پرداخته است.
 
کرد با اشاره به اجرای برنامه «کتاب پارک تهران» گفت: در این طرح نیز برنامه معرفی کتاب، بلندخوانی و نقد و بررسی کتاب‌ها را انجام می‌دهیم و تاکنون کتاب‌هایی مثل تن تن و سندباد، پایی که جا ماند، فیلشاه (کی از همه بهتره؟)، یک پیاله چای با آرزوهای کوچک، دختر شینا، مهمان‌هایی با کفش‌های لنگه‌به‌لنگه، اکنون، آب‌نبات دارچینی و هنوز بی‌قرار نگاهت هستم در این برنامه نقد و معرفی شده‌اند.
 
مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دریاره برنامه کتاب پارک توضیح داد:‌ برنامه کتاب پارک در تمام مناطق به شکل گسترده اجرا شده و تقریبا روزانه مناطق در کنار برنامه‌های عصرانه‌های شادی برگزار می‌شود.
 
کرد یادآور شد: طرح «سلام شهروند کتاب» نیز نمایشگاه کتابی است که در مناطق 1، 4، 5، 8، 11، 15، 16 و 22 انجام می‌شود و روزانه بیش از 50 نفر به این نمایشگاه مراجعه دارند.
 
کد مطلب : ۲۷۹۸۹۲
https://www.ibna.ir/vdceoo8wwjh8fvi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب تهران ـ 1400
تاثیر فعالیت فروشگاه کتاب آنلاین بر چرخه نشر
پرونده ویژه تحول در صنعت نشر