قائم‌مقام انجمن نابینایان کشور خبر داد؛

ارسال 82 اثر به جشنواره کاما و احتمال تمدید مهلت ارسال آثار

قائم‌مقام انجمن نابینایان کشور گفت: تا کنون 82 عنوان کتاب به دبیر‌خانه جشنواره ارسال شده است و احتمال تمدید زمان ارسال اثر به دبیر‌خانه وجود دارد.
ارسال 82 اثر به جشنواره کاما و احتمال تمدید مهلت ارسال آثار
منصور شادکام، قائم‌مقام انجمن نابینایان کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره میزان مشارکت در نخستین جشنواره «کاما» بیان کرد: در مجموع تعداد 82 عنوان کتاب به دبیر‌خانه جشنواره ارسال شده است که از این تعداد، 30 عنوان از سوی نویسندگان نابینا و معلول و مابقی از سوی نویسندگان بینا با موضوع معلولیت ارسال شده است.

وی افزود: در آخرین جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره «کاما» چهار طرح ارسالی برای ساخت تندیس بررسی شد اما هیچ‌کدام از سوی اعضا پذیرفته نشد. در نهایت مقرر شد تا تندیس به شکل لوگو جشنواره ساخته شود. درباره طراحی پوستر مراسم اختتامیه هم با همکاری موسسه خانه کتاب بحث و تبادل نظر شد.
 
شادکام با اشاره به تصمیم اعضای شورا مبنی بر توجه بیشتر نهاد‌های مشارکت‌کننده به امر تبلیغات ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تا سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به چاپ پوستر جشنواره اقدام کند و معاونت سلامت این سازمان با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی، پوستر‌های جشنواره را در اتوبوس‌های شهری نصب کند.

قائم‌مقام انجمن نابینایان کشور گفت: احتمال تمدید زمان ارسال اثر به دبیر‌خانه تا 15 روز وجود دارد. طبق توافق‌های انجام شده اختتامیه نخستین جشنواره کاما 5 آذر‌ماه از ساعت 14 و 30 تا 17 و 30 دقیقه در سالن همایش‌های بین‌‌المللی قلم سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار خواهد شد.

درباره جشنواره کاما 
ازجمله محورهای نخستین جشنواره ملی «کاما» می‌توان به موضوعات؛ اجتماعی؛ آسیب‌های اجتماعی مربوط به انواع معلولیت، توان‌بخشی افراد دارای معلولیت، روان‌شناسی مشاوره و پیشگیری از انواع معلولیت، شهرسازی و فضاهای شهری و مناسب‌سازی آن‌ها برای افراد دارای معلولیت، تربیت‌بدنی و فضاهای ورزشی و مناسب‌سازی آن‌ها برای افراد دارای معلولیت، پزشکی مرتبط با افراد دارای معلولیت، ادبیات داستانی، شعر، هنر، تاریخ و... (شامل آثار افراد دارای معلولیت) و کتاب‌های نشر بریل  اشاره کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۳۱ مرداد‌ماه ۱۳۹۸ آثار خود را به نشانی تهران، خیابان استاد نجات‌الهی، خیابان اراک، پلاک ۴۶، طبقه همکف ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر  به تارنمای www.ADLhamgam.ir مراجعه یا با شماره تلفن‌های ۸۸۹۱۳۶۶۳- ۰۲۱و ۸۸۹۰۶۶۷۰-۰۲۱ تماس بگیرند.
کد مطلب : ۲۷۸۹۲۰
https://www.ibna.ir/vdcf0cd0xw6de1a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه تحول در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب
ضرورت تشکیل اتحادیه سراسری نشر