کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

​ابوالحسنی در گفت‌وگو با ایبنا خبر داد:

آغاز توزیع زینک 18 هزار تومانی با نظارت اتحادیه لیتوگرافان

26 اسفند 1397 ساعت 16:15

رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران با اشاره به ترخیص 25 هزار متر زینک در بازار از آغاز فروش زینک 18 هزار تومانی به لیتوگرافان و چاپخانه‌داران خبر داد، این در حالی است که طی هفته‌های اخیر بهای هر ورق زینک به بیش از 40 هزار تومان رسیده بود.


احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: به دنبال رایزنی‌های اتحادیه لیتوگرافان با مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ترخیص زینک‌های موجود در گمرک این روند تسریع شد.
 
وی افزود: در این زمینه 25 هزار متر مربع زینک از گمرک ترخیص شده و اکنون توسط یکی از تجار این حوزه به لیتوگرافان و چاپخانه‌داران فروخته می‌شود که پنج هزار متر از آن برای مطبوعات و 20 هزار متر برای مصرف لیتوگرافان است.

ابوالحسنی با اشاره به روند توزیع زینک توضیح داد:‌ در این زمینه لیتوگرافان و چاپخانه‌دارانی که به زینک نیاز دارند با مراجعه به اتحادیه لیتوگرافان میزان درخواست خود را عنوان می‌کنند و اتحادیه نیز با تایید درخواست آن‌ها را به فروشنده معرفی می‌کنند.
 
وی با اشاره به کاهش قیمت چشم‌گیر زینک، گفت: قیمت زینک در هفته‌های اخیر به دلیل کمبود عرضه در بازار به حدود 40 هزار تومان هم رسیده بود که امیدواریم با قیمت 18 هزار تومانی در نظر گرفته شده به زودی این قیمت شکسته شود و شاهد پایین آمدن بهای این کالا باشیم.
 
رئیس اتحادیه لیتوگرافان تاکید کرد: همچنین 90 هزار مترمربع نیز با ارز نیمایی در حال ترخیص از گمرک از بندر شهید رجایی بندرعباس است و به زودی به بازار تزریق خواهد شد.
 
ابوالحسنی همچنین به ورود 70 هزار مترمربع زینک دولتی با ارز 4200 تومانی در فروردین ماه 98 اشاره کرد و یادآور شد: طبق هماهنگی‌های انجام شده قرار است حدود زینک نیز ترخیص و در بازار توزیع شود که این موضوع می‌تواند موجب کاهش قیمت در این حوزه شود و غیر از آن نیز 15 کانتینر زینک به کشور وارد خواهد شد و می‌تواند نیاز هشت ماهه صنعت چاپ به زینک را تامین کند.


کد مطلب: 273302

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/shortint/273302/آغاز-توزیع-زینک-18-هزار-تومانی-نظارت-اتحادیه-لیتوگرافان

ایبنا
  https://www.ibna.ir