مدیر کتابفروشی شرق در اهواز گفت: اجرایی نشدن طرح عیدانه کتاب 97 موجب نارضایتی مخاطبان شده است.
اجرا نشدن طرح عیدانه کتاب نارضایتی مخاطبان را به دنبال دارد
منصور رئیسی نافچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، با اعلام این مطلب گفت: با توجه به پیگیری‌های مدیرعامل خانه کتاب برای تسویه طرح پیشین (پاییزه کتاب) به علت محقق نشدن این موضوع، عیدانه کتاب اجرا نمی‌شود.

وی یکی از طرح‌های قابل تحسین در طول 3 سال گذشته را برای کتابفروشی‌ها، طرح‌های حمایتی فصلی دانست و افزود: این طرح‌ها از سوی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و موسسه خانه کتاب با پرداخت مستقیم یارانه به کتابفروشان اجرایی شد که موجب رونق فروش و اشتیاق خریداران کتاب شد.

مدیر کتابفروشی شرق با اشاره به مشکلات کتابفروشان در سال 97 نسبت به سال گذشته، توضیح داد: به علت شرایط خاص اقتصادی حاکم بر کشور و رشد چندبرابری قیمت کاغذ و به دنبال آن افزایش قیمت کتاب، کتابفروشان بیشتر از اصناف دیگر دچار ضرر و زیان شدند.

رئیسی با بیان اینکه تنها سرمایه کتابفروش کتاب‌های موجودش است، تصریح کرد: پس از فروش نسخه‌های موجود در کتابفروشی‌ها با همان قیمت ثابت و کاهش قدرت خرید، جایگزینی کتاب‌ها آسیب جدی را به کتابفروشان وارد کرد.

مدیر کتابفروشی شرق اهواز ادامه داد: افزایش قیمت کتاب موجب کم شدن قدرت خرید علاقه مندان و حذف کتاب از سبد خرید خانواده‌های می‌شود و در این بین فروش مستقیم ناشران و نبود رعایت الگوی صحیح زنجیره فروش کتاب، نمایشگاه‌های بی‌کیفیت با تخفیف کاذب و کپی غیرمجاز کتاب به صورت فیزیکی و مجازی و محاسبه تعرفه‌های مصرفی همچون برفق ، عوارض و ... با دیگر اصناف از جمله عوامل متعدد در این زمینه است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان ذی‌ربط در سال آینده بتوانیم برای گسترش فرهنگ کتابخوانی از این بحران‌ها به سلامت عبور کنیم.
کد مطلب : ۲۷۲۸۸۷
https://www.ibna.ir/vdcbw5b5zrhbzwp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب