معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، با اشاره به برگزاری اختتامیه هجدهمین دوره کتاب سال دفاع مقدس در اردیبهشت 98، گفت: در این دوره از 25 اثر برتر تجلیل می‌شود.
25 اثر برتر  در هجدهمین دوره کتاب سال دفاع مقدس تجلیل می‌شوند
مهدی فاطمی؛ معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره دوسالانه انتخاب کتاب سال دفاع مقدس،‌ بیان کرد:  دوسالانه کتاب دفاع مقدس که در هجدهمین دوره آن قرار داریم از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال جاری با انتخاب دبیر علمی و دبیر اجرایی کار خود را آغاز و با اعلام فراخوان به تمامی ناشران سراسر کشور و تبلیغ در سایت‌ها و فضای مجازی، زمینه برگزاری دوره هجدهم را فراهم کرد.

وی افزود: در این دوره، کتاب‌های چاپ شده در سال‌های 1395 و 1396 جمع‌آوری و فراخوان شده است.

فاطمی گفت: در هجدهمین دوره، از 635 ناشر سطح کشور بیش از دو هزار و 954 اثر به دبیرخانه این همایش رسیده است. از ابتدای مهرماه سال جاری، داوری در 18 گروه با کمک داورانی از سراسر کشور آغاز شد که این روند با توجه به تکثر آثار رسیده، تا نیمه بهمن‌ماه ادامه داشت.

معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، تصریح کرد: حجم آثار ارسالی نسبت به دوره قبل با رشد 83 درصد  از یک‌هزار و 652 جلد در دوره قبل (93-94)، به بیش از دو هزار و 900 جلد در این دوره افزایش داشته است. این افزایش کمی نشان از تلاش حوزه‌های مختلف نشر ازجمله ادارات‌کل استانی بنیاد حفظ آثار در سطح کشور است.

وی ادامه داد: دقت در مراحل داوری از اصولی بود که در این دوره به روند کیفی شدن کار افزوده شده و تراز انتخاب کتاب، کتاب سال جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

 
فاطمی همچنین گفت: در این دوره از 25 اثر برتر در حوزه‌های مختلف همچون خاطره، رمان، پژوهش ادبی، شعر، ترجمه آثار تاریخ شفاهی و... تجلیل به‌عمل خواهد آمد، از طرفی سعی شده به نوعی اقلیت‌های مختلف که در دفاع مقدس نقش به‌سزایی داشته‌اند نیز دیده شوند و مورد تقدیر قرار گیرند.

معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، درباره آئین اختتامیه این جشنواره نیز افزود: آئین اختتامیه این همایش ملی اردیبهشت سال آینده با حضور مسئولان فرهنگی و لشکری در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی برگزار خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: نهادهایی همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در برگزاری هجدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس، با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، همکاری داشتند. 
کد مطلب : ۲۷۲۲۴۰
https://www.ibna.ir/vdceew8w7jh8fwi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
رضا
بالاخره 12 اسفند یا اردیبهشت. متن میگه اردیبهشت، پوستر میگه اسفند.
feedback
Iran, Islamic Republic of
صمدزاده
سلام
آیین اختتامیه (مراسم پایانی) در خبر اردیبهشت سال بعد قید شده و در تصویر 12 اسفند امسال!
کدام درست است؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
ج. ش
کلا دفاع مقدسی ها با آمار و عدد مشکل دارند.
feedback
Iran, Islamic Republic of
مسعود
حمیدرضا گرامی در گفت‌وگو با دفاع پرس:
زمان قطعی اختتامیه جایزه کتاب دفاع مقدس نیمه دوم اسفندماه خواهد بود
رییس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس زمان قطعی برگزاری اختتامیه دوسالانه بهترین کتاب دفاع مقدس را نیمه دوم اسفندماه سال جاری اعلام کرد.
کد خبر: ۳۳۲۸۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۹ - 13February 2019
پرونده ویژه شهید سردار سلیمانی
پرونده ویژه چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس
رحلت امام خمینی(ره)