رضا هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با ایبنا مطرح کرد:

شور و شوق برای خرید کتاب با طرح عیدانه

رضا هاشمی‌نژاد، مدیر نشر افق، معتقد است در مدت زمانی که طرح عیدانه کتاب اجرا می‌شود شور و شوقی در جامعه ایجاد می‌کند و مردم را به کتابفروشی‌ها می‌کشاند.
شور و شوق برای خرید کتاب با طرح عیدانه
رضا هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره طرح عیدانه کتاب گفت: اجرای این طرح ابتکار خوبی است و در مدت زمانی که اجرا می‌شود سبب ایجاد شور و شوقی در جامعه می‌شود و مردم به کتابفروشی‌ها می‌روند و کتاب می‌خرند.
 
مدیر نشر افق در ادامه بیان کرد: نظر مثبتی درباره طرح عیدانه کتاب دارم چون فرصت برابری برای همه کتابفروشی‌ها ایجاد می‌کند تا بتوانند در این طرح شرکت کرده و آثارشان را ارائه کنند.
 
وی درباره تاثیر برگزاری این‌گونه طرح‌ها در ترویج و گسترش کتابخوانی نیز گفت: قاعدتا برگزاری چنین طرح‌هایی تاثیر مثبتی در فروش کتاب دارد البته نمی‌توانم نظر قطعی در این مورد بدهم و بگویم سبب کتابخوان شدن مردم می‌شود، ولی بی‌تاثیر نیست.
 
هاشمی‌نژاد درباره کاهش 5 درصدری تخفیف کتاب کودک در این دوره از طرح عیدانه نیز یادآور شد: مراجعه مردم به کتابفروشی‌ها در زمان اجرای این طرح به خاطر نام و نشانی است که عیدانه در بین مردم پیدا کرده و کاهش 5 درصدی تخفیف، تاثیری در مراجعه مردم و خرید کتاب نخواهد داشت.
 

طرح عیدانه کتاب با شعار «کتاب عیدی دهیم» از (۲۵ اسفند ماه) در کتابفروشی‌های عضو طرح در تهران آغاز به کار کرده و تا ۱۲ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
کد مطلب : ۲۵۹۰۳۹
https://www.ibna.ir/vdcfm1d01w6dtxa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب