پیشنهاد مطالعه چهره‌های فرهنگی هنری برای مطالعه در آخر هفته

مفتون امینی: «کتابِ نیست» را به شعر دوستان پیشنهاد می‌کنم

یدالله مفتون امینی، شاعر پیشکسوت، برای مطالعه آخر هفته مخاطبان «ایبنا» مجموعه شعر «کتابِ نیست» سروده علیرضا روشن را پیشنهاد کرد.
روی جلد کتاب و مفتون امینی
روی جلد کتاب و مفتون امینی
امینی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: «کتابِ نیست» از جمله مجموعه شعرهایی است که به تازگی آن را مطالعه کرده و از آن بسیار لذت برده‌ام. به رغم سن کم شاعر، شعرهای این مجموعه از استحکام و قوتی مثال زدنی برخوردار است.
 
شاعر مجموعه شعر «اکنون‌های دور» افزود: تعریف «کتابِ نیست» را پیش از آنکه خودم مطالعه کنم از دوستان اهل قلم شنیده بودم. دوست دارم شاعر این کتاب را ببینم و با او دیداری داشته باشم.
 
کتاب «کتابِ نیست» چند سال پیش از سوی نشر آموت راهی بازار کتاب شد و چندین بار نیز به چاپ‌های متعدد رسید.
 
شعرهای مجموعه «کتاب نیست» کوتاه هستند. روشن چند سال پیش در گفت‌وگو با ایبنا عنوان کرد بود که محمدشریفی نعمت‌آباد، علی کرمی، فاطمه حق‌وردیان، مهدی اصانلو، رضا هدایت و محسن بنی‌فاطمه در انتخاب و گزینش شعرهای این مجموعه با وی همکاری داشته‌اند.
 
نخستین دفتر شعر علی‌رضا روشن با عنوان «کتابِ نیست» در 128 صفحه، شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 27 هزار تومان توسط نشر آموت منتشر و در سال 1390 به چاپ رسید.
 
طرح روی جلد و پشت جلد این مجموعه توسط علی کرمی صورت گرفته و طراحی جلد آن از محسن بنی‌فاطمه بوده است.
 
علیرضا روشن متولد 21 اسفند 1355 در تهران و فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته ادبیات نمایشی است. بازنویسی «اسرارنامه» عطار نیشابوری در مجموعه «یکی بود یکی نبود» انتشارات «کتاب پارسه» نیز برعهده روشن بوده است. «نقطه» «ما» و «محوِ» نام دیگر آثار اوست.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کتاب «کتابِ نیست» به لینک زیر مراجعه کنید:
کد مطلب : ۲۲۶۰۲۴
https://www.ibna.ir/vdcdx90xoyt0xz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بزرگداشت حافظ
مردی که نادر بود
پرونده ویژه بزرگداشت فردوسی