اسدالله شعبانی، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان امسال در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران با 10 عنوان کتاب به ملاقات بچه‌ها می‌رود.
حضور اسدالله شعبانی با 10 عنوان کتاب کودک در نمایشگاه
اسدالله شعبانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) اظهار کرد: پیش بینی می‌کنم امسال 10 عنوان از کتاب‌های چاپ نخست من به بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برسد. اغلب این کتاب‌ها از سوی انتشارات مدرسه برای گروه سنی کودک و خردسال منتشر خواهد شد.
 
وی ادامه داد: ازجمله این کتاب‌ها می‌توانم به «زاغ و روباه» شامل قصه‌های کودکانه، «آدم برفی» دربردارنده قصه‌های منظوم برای کودکان دبستانی، مجموعه شعر «گزینه شعر» و «چشمه ماه» مجموعه 7 جلدی «قصه‌های عامیانه» اشاره کنم که انتشارات مدرسه آنها را منتشر خواهد کرد.
 
شعبانی گفت: علاوه بر اینها تعدادی کتاب دیگر هم زیر چاپ دارم که به زودی منتشر خواهد شد از جمله آنها می‌توانم به «نخدک تنبل» که یک مجموعه داستان برای خردسالان است و کتاب «سیمرغ» نیز که دربرگیرنده قصه‌های بازنویسی شده از متون کهن است اشاره کنم.
 
وی افزود: همچنین کتاب «قصه‌های منظوم از متون کهن» شامل داستان‌های منظوم برای نوجوانان است و به تازگی منتشر شده و در نمایشگاه امسال برای نخستین بار منتشر خواهد شد.
 
شعبانی ادامه داد: بجز این کتاب‎ها تعدادی کتاب چاپ نخست دیگر هم دارم که در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد. مانند کتاب «نوژیله شکل تیله» از سوی انتشارات دانش نگار و «چه کسی داده به گل اینهمه رنگ» از سوی انتشارات شهرتاش اشاره کنم که امسال از برگزیدگان شورای کتاب کودک بود.
 
این نویسنده و شاعر کتاب‌های کودک و نوجوان افزود: «ای میهن من ایران» نیز از جمله کتاب‌هایی است که برای چاپ به انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تحویل داده‌‌ام که احتمالا امسال در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شود.
 
اسدالله شعبانی در سال 1337 در روستای بهادربیک (بین کردستان و همدان) به دنیا آمد. از وی تاکنون کتاب‌های داستان و مجموعه شعرهایی برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر شده است که از جمله آنها می‌توان به «شیشه‌های آسمان»، «زمین کوچک من»، «شنگول و منگول (بازنویسی منظوم)»، «برکه (منظومه برای نوجوانان)»، «هزار سال شعر فارسی (گزینه‌ی شعر کهن برای بچه‌ها، به اتفاق سیروس طاهباز، احمدرضا احمدی، جعفر ابراهیمی و غیره)» اشاره کرد.
 
کد مطلب : ۲۲۱۶۶۵
https://www.ibna.ir/vdcjmve8iuqe8mz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما