با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

تالار مرکزی فرهنگ و هنر ارومیه افتتاح شد

تالار مرکزی فرهنگ و هنر ارومیه با هدف تحقق اهداف عدالت فرهنگی دولت مردمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و هنر استان آذربایجان‌غربی به طور رسمی افتتاح شد.
تالار مرکزی فرهنگ و هنر ارومیه افتتاح شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، تالار مرکزی فرهنگ و هنر ارومیه با هدف تحقق اهداف عدالت فرهنگی دولت مردمی جمعه (۳۱ اردیبهشت‌‌ماه) با حضور محمد‌مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و هنر استان آذربایجان‌غربی به‌طور رسمی افتتاح شد.

علیرضا نوروزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، در این آیین گفت: کار ساخت تالار مرکزی فرهنگ و هنر ارومیه با زیربنایی حدود ۱۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع در بلوار امام علی(ع) شهر ارومیه، سال ۱۳۸۶ آغاز شد.

وی افزود: تالار مرکزی ارومیه جزو هشت تالار بزرگ کشور است که تا پایان سال ۱۳۹۹ برای ساخت آن ۸۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد و اعتبار سال ۱۴۰۰ این پروژه ۴۱ میلیارد تومان بود و امسال نیز ۴۰ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده شده است.

نوروزی ادامه داد: این مجتمع بزرگ فرهنگی شامل یک سالن موسیقی به ظرفیت ۳۹۵ نفر و یک سالن تئاتر به ظرفیت ۱۰۰۶ نفر است؛ همچنین دارای سالن هنرهای نمایشی «وی پی آی»، محیط روباز برای اجرای نمایش به ظرفیت ۳۰۰ نفر، سالن بلک باکس، نگارخانه، محل برپایی کلاس‌های آموزشی و دیگر بخش‌های مورد نیاز اهالی فرهنگ و هنر است.

این مسئول گفت: توجه دولت به پروژه‌های فاخر فرهنگی به اندازه‌ای است که مشکلات اقتصادی و کمبود اعتبارات مانع اختصاص بودجه به این طرح نشده است.

گفتنی است؛ بیش از ۱۵ سال از کلنگ‌زنی این تالار می‌گذرد، روند ساخت این تالار تا قبل از آغاز به‌کار دولت مردمی به کُندی پیش می‌رفت تا این‌که با عنایت ویژه دولت سیزدهم به تحقق عدالت فرهنگی در سراسر کشور و با سرعت بخشیدن به روند ساخت در چند ماه اخیر، این تالار امروز افتتاح رسمی شد تا مورد بهره‌برداری اهالی فرهنگ و هنر و مخاطبان قرار گیرد.
گزارشگر
فاطمه صمدزاده
کد مطلب : ۳۲۲۱۰۳
https://www.ibna.ir/vdciurappt1arz2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران