وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه نخستین عهدواره سراسری چله مهدویت تاکید کرد که عهد‌واره سراسری «چله مهدویت» یک برنامه‌ی ابتکاری است که باید در وزارت ارشاد الگوی فعالیت‌ها قرار داده شود.
«چله مهدویت» در وزارت ارشاد الگو قرار داده شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، محمدمهدی اسماعیلی در این آیین که شامگاه گذشته (19 اردیبهشت) در حوزه هنری برگزار شد، با بیان اینکه موضوع مهدویت و نگاه آرمانشهر در همه جوامع بشری دنبال می‌شود، اظهار داشت: نگاه آرمانشهر در همه ادیان وجود دارد و امتیاز ویژه و منحصربه فرد آن در مکتب تشیع است.

وی نزول رحمت را از برکات انتظار برای ظهور حضرت مهدی (عج) دانست و افزود: زمینه‌سازی برای ظهور اسباب نزول رحمت و برکاتی را برای جامعه بشری به‌همراه خواهد داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: مجموعه ادعیه بسیاری برای ارتباط با امام زمان (عج) وارد شده که توصیفات زیبایی را درباره این وجود نازنین و مبارک دارد که نمونه آنها دعای ندبه با عبارات زیبا و دلنشین است که مثال یک راز و نیاز عاشقانه در وصف معشوق است.

اسماعیلی تأکید کرد: از برکات بزرگ انقلاب اسلامی این بوده که اندیشه مهدویت این تفکر دینی را در جامعه بشری امروز به عنوان یک تفکر مهم مورد توجه قرار داده است؛ ریشه‌ای که امروز انقلاب اسلامی مبتنی بر آن شکل گرفته دقیقاً مبتنی بر فلسفه حضور امام زمان و نظام سیاسی نظام امت و امامت است.

وی با بیان اینکه به‌برکت نظام اسلامی شبیه‌ترین فرد به امام معصوم در جایگاه ولایت فقیه قرار دارد، گفت: خوشحالیم که محبت و عشق به امام عصر (عج) را در دل داریم و جایگاه ایشان که در این دوران ولایت فقیه یعنی نزدیک‌ترین فرد به ایشان است را پاس می‌داریم.

اسماعیلی تصریح کرد: موضوع مهدویت و اشتیاق دوره غیبت، سرشار از تم‌ها برای تولید اثر و محتوا در بخش‌های فرهنگی و هنری است. اگر امروز این توفیق را داریم که در پرتو ایثار ایثارگران و شهدای عظیم‌الشان منتظر حضرت باشیم بهترین موضوع برای زمینه‌سازی ظهور ایجاد امید و نشاط است که در عرصه هنری باید مورد توجه باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر لزوم استفاده از زبان هنر به برای استفاده از ظرفیت بزرگ مکتب شیعی گفت: سلسله برنامه چله مهدویت یک الگو برای فعالیت در وزارت ارشاد است که در دولت مردمی به‌دنبال رخ نمایی آن هستیم و با مدد از جامعه هنری این نوع فعاليت‌های ابتکاری را گسترش خواهیم داد.

2600 اثر به دبیرخانه چله مهدویت ارسال شد
در ادامه، محمد خراسانی‌‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با بیان‌اینکه تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر نگاه خوش‌بینانه به‌آینده و امید محور فعالیت‌مان بوده است، اظهار داشت: ایده‌ محوری ما در چله مهدویت ایجاد یک رویداد متفاوت و همه جانبه در قالب ماموریت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

وی عنوان کرد: در نخستین دوره چله مهدویت ۲۶۰۰ اثر به دبیرخانه‌های ۱۶ گانه ارسال و توسط ۴۸ استاد برجسته ملی و استانی داوری شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با تاکید براینکه چله مهدویت سال نخست از دهه فجر تا نیمه شعبان برگزار شده بود، افزود: در چله مهدویت هفت محور موضوعی مرتبط با آرمان مهدویت شامل نقش مهدویت و انتظار در ایجاد پیشرفت، تحرک و بالندگی در جامعه؛ امید به آینده در جامعه مهدوی، عدالت‌گستری به‌عنوان شاخصه اصلی آرمان مهدویت و انقلاب اسلامی مردم ایران و مهدویت وجود داشت.

خراسانی زاده امیدآفرینی را ریشه‌ای‌ترین جهاد برای ظهور حضرت حجت (عج) دانست و ادامه داد: انقلاب اسلامی برای پیشرفت و حرکت به ‌سمت تمدن‌سازی نوین اسلامی نیازمند امیدآفرینی در جامعه است.

در ادامه، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمد هاشمی، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر ارشاد، شهرام صمدی‌نیا، مدیر بسیج هنرمندان استان تهران و  ابوالفضل پرپنچی، رییس کمیته امداد استان تهران از برگزیدگان این رویداد مهم مهدوی تجلیل کردند و در بخش پایانی اختتامیه نخستین عهدواره چله مهدویت، از پوستر دومین دوره‌ این رویداد به دبیری محمد خراسانی‌زاده رونمایی شد.
کد مطلب : ۳۲۱۲۴۱
https://www.ibna.ir/vdcay6ne649nuu1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

درگذشت ابتهاج