مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با هدف حفظ اولین ساختمان کانون در استان، با رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز دیدار کردند.
تخریب ساختمان کانون در شیراز با عنوان شهر دوستدار کودک در تعارض است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، در پی انتشار گزارش ایبنا مبنی بر نامشخص بودن وضعیت مرکز شماره 1 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شیراز، مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز برای حفظ اولین ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان فارس در محل مرکز فرهنگی هنری شماره 1 دیدار کردند.
 
مدیرکل و معاون اداری مالی کانون پرورش فکری فارس با غلام‌علی ترابی، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز دیدار کردند و او را در چند و چون ماجرای تخریب احتمالی مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ شیراز قرار دادند تا با رایزنی و مساعدت از این اتفاق جلوگیری شود.
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در این دیدار گفت: ما سابقه‌ خوبی از تخریب مرکز شماره 2 نداریم؛ کانون پرورش فکری شماره ۲ که در پارک ولیعصر شیراز بود و برای ایجاد پل‌کابلی ولی‌عصر (عج) حدود ۹ سال پیش تخریب شد، هنوز به رغم وعده شهرداری مبنی بر اختصاص زمین معوض صاحب ساختمان در خور و شایسته نشده و این مرکز به دست فراموشی سپرده شده است و مکان مناسبی ندارد.
 
سعیدرضا کامرانی، در ادامه گفت: درخواست ما این است که کانون در نقطه‌ای که گذر حافظ است، بماند هر چند شاید قد کودکان و نوجوانان کوتاه باشد اما دیوار کانون کوتاه نیست و همواره تمام‌قد از مسائل فرهنگی دفاع کرده‌ایم.

 
وی افزود: تخریب ساختمان کانون پرورش فکری در شیراز با ادعای پایتختی شیراز به عنوان شهر دوستدار کودک در تعارض است.
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس ادامه داد: به این موضوع که نمای ساختمان با توجه به معماری زمان حاضر زیبا نیست، واقف هستیم و باید نمای ساختمان در خور شأن کودکان، نوجوانان، شهر تاریخی شیراز و گذر حافظ تعمیر و بازسازی شود.
 
در ادامه، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به نوستالژی شهری بنای تاریخی مرکز شماره 1 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس بر لزوم اصلاح یا ابطال مصوبه شورای شهر تأکید کرد و گفت: مصوبات جلسه‌های قبل در نشستی دوباره با حضور اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز بررسی می‌شود و تلاش بر این است که کانون همچنان به فعالیت خود ادامه دهد.


به گفته غلامعلی ترابی، قرار است در این نشست وضعیت مرکز فرهنگی هنری شماره 2 شیراز و اختصاص زمین و بنای مناسب تبادل‌نظر و تصمیم لازم اتخاذ شود.
 
پیش از این نیز جلسه‌های متعددی با استاندار وقت، نماینده ولی فقیه در استان فارس، رییس مجمع نمایندگان استان فارس، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و شهرداران برای پیگیری وضعیت مرکز شماره 1 شیراز برگزار شده است تا با تلاش، رایزنی و مساعدت سایر دستگاه‌های مرتبط با امور شهرسازی، بنای قدیمی‌ترین مرکز فرهنگی هنری کانون در جنوب کشور، در شیراز که مدعی شهر دوستدار کودک و پایتخت کتاب ایران است، حفظ شود.
 
یادآور می‌شود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره ۱ شیراز در چهارراه حافظیه، درون محوطه باغ ملی این شهر قرار دارد که هم‌اینک اطراف محوطه این باغ حفاظ کشیده شده است. این مرکز بیش از نیم‌قرن سابقه فعالیت دارد و زنان و مردان بسیاری، کودکی و نوجوانی خود را در آن گذرانده و پرورش یافته‌اند.
کد مطلب : ۳۱۵۲۲۶
https://www.ibna.ir/vdcgxn9w3ak9qx4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401