مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان خبر داد؛

بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی سنندج تا پایان هفته وحدت

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: با توکل به خدا، کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای سنندج تا پایان هفته وحدت با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح می‌شود و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی سنندج تا پایان هفته وحدت
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با همراهی فرمانده سپاه شهرستان سنندج، نماینده ولی فقیه در سپاه سنندج امروز از روند تکمیل و تجهیز کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه‌ای استان کردستان بازدید کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در این بازدید، بیان کرد: با راه‌اندازی کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه‌ای در استان، علاوه بر ارتقای شاخص زیربنای کتابخانه‌های عمومی، سطح خدمات رسانی به عموم مردم و همچنین نخبگان و محققان افزایش چشمگیری می‌یابد.

محمد مخدومی زیربنای کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای را ۳۵۰۰ مترمربع در ۶ طبقه ذکر کرد و گفت: این کتابخانه دارای بخش‌های مختلفی از جمله نشریات، نابینایان، ناشنوایان، سالن مطالعه آقایان و بانوان به صورت مجزا - بخش وی آی پی آقایان و بانوان، سالن مطالعه ویژه محققان است.

وی گفت: گالری، سالن جلسات، سالن آمفی تئاتر، بخش کلاس‌های مبتنی بر وب، مخزن کتاب، بخش مرجع، بخش دیداری و شنیداری،  خدمات فنی، بخش گروهی اعضا و اتاق علم که برای اولین بار در کشور راه اندازی می‌شود از قسمت‌های دیگر کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای استان کردستان است.

مخدومی بیان کرد: طبقه همکف کتابخانه به طور کامل به بخش کودک اختصاص پیدا کرده و به زیبایی تجهیز و آماده بهره‌برداری شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان اضافه کرد: در بخش ویژه نشریات علاوه بر وجود نشریات چاپی قابل استفاده برای اعضا، تصاویر و همچنین سردیس و تندیس برخی از مشاهیر و بزرگان کُرد وجود دارد.

وی اضافه کرد: با توکل به خدا، کتابخانه مذکور تا پایان هفته وحدت با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح می‌شود و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه شهرستان سنندج نیز در این بازدید با اشاره به اینکه راه‌اندازی کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه ای کردستان گام مهمی در بخش فرهنگی استان است، گفت: راه اندازی این کتابخانه از برکات نظام جمهوری اسلامی است که تقدیم به مردم نجیب و شریف کردستان می‌شود.
 

سرهنگ حسن عسگری ادامه داد: خدمت رسانی به مردم از اولویت‌های نظام جمهوری اسلامی است و  مسئولان باید در این راستا بیش از پیش تلاش کنند.

وی راه‌اندازی کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه‌ای را در ارتقای شاخص‌های فرهنگی در کردستان موثر دانست و افزود: بدون شک با افتتاح این کتابخانه، شاهد استقبال و حضور مردم در این مرکز فرهنگی خواهیم بود.

فرمانده سپاه شهرستان سنندج با اشاره به بخش‌های متنوع در این کتابخانه بیان کرد: توجه به اقشار مختلف در این کتابخانه از کودکان و نوجوانان، بانوان، برادران و پژوهشگران نشانگر کیفیت بالای خدمت رسانی در این کتابخانه است.

عسگری اضافه کرد: انشاالله با بهره مندی مردم از این مرکز فرهنگی و کتابخوانی شاهد ارتقای شاخص‌های مطالعه در سطح استان خواهیم بود زیرا این امر در نهایت به توسعه فرهنگی منجر می‌شود.
کد مطلب : ۳۱۲۴۰۰
https://www.ibna.ir/vdchvinxv23nzkd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب