آیین افتتاح کتابخانه عمومی شهر بابامنیر از توابع شهرستان ممسنی با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس برگزار شد.
بابامنیر هم کتابخانه‌دار شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، آیین افتتاح کتابخانه شهر بابامنیر شهرستان ممسنی با حضور سیداحمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی و کیوان نیازی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس؛ مهدی ظهرابی، معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس، ایوب ایوبی، فرماندار ممسنی، شهردار و اعضای شورای شهر بابامنیر، مسئولان شهرستان و بخش ماهور میلاتی، خیرین و جمعی از مردم فرهنگ دوست بابامنیر برگزار شد.
 
سیداحمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و یاد امام و شهیدان گفت: هر چقدر در حوزه فرهنگ کتاب و کتابخوانی هزینه شود، سرمایه‌گذاری است و باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.
 
وی افزایش کتابخوانان در جامعه را امری مهم و ضروری دانست و ضمن قدردانی از همکاری کتابخانه‌های عمومی و مسئولان شهرستان برای ایجاد کتابخانه، اظهار کرد: امیدواریم مردم بابامنیر به ویژه جوانان و دانش‌آموزان حداکثر استفاده و بهره‌برداری از کتاب و کتابخوانی را داشته باشند.
 
مهدی ظهرابی، معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های کتابخانه‌های عمومی فارس نیز در این آیین، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و تبریک میلاد حضرت زهرا (س) عنوان کرد: باعث افتخار است که این پروژه با همکاری فرمانداری، شورای شهر و شهرداری بابامنیر به سرانجام رسیده است.
 
ظهرابی شهرستان ممسنی را از جمله شهرستان‌های فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: شهر بابامنیر از جمله شهرهای فاقد کتابخانه استان بود که خوشبختانه کتابخانه عمومی این شهر با همکاری شورا، شهرداری و خیرین به بهره برداری رسید.
 
وی ضمن اشاره به مصوبات انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مبنی بر توجه به شهرهای فاقد کتابخانه عنوان کرد: امروز یکی دیگر از شهرهای فاقد کتابخانه استان، کتابخانه‌دار شد. همچنین در دهه مبارک فجر، کتابخانه عمومی شهر مبارک‌آباد از دیگر شهرهای فاقد کتابخانه استان به بهره‌برداری رسید و در یک شهر دیگر پروژه کتابخانه عمومی کلنگ‌زنی می‌شود.
 
ظهرابی گفت: امیدواریم که «خومه‌زار» دیگر شهر فاقد کتابخانه شهرستان ممسنی نیز در آینده‌ای نزدیک با همکاری فرماندار و مسئولین محلی کتابخانه‌دار شود و شاهد این باشیم که هیچ شهر فاقد کتابخانه‌ در شهرستان ممسنی وجود نداشته باشد.
 
یادآور می‌شود، حق انتفاع این کتابخانه توسط شورا و شهرداری بابامنیر واگذار شده است و با اعتبارات اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس با صرف مبلغ دو میلیارد ریال تجهیز شده است که با توجه به بهبود نسبی شرایط بیماری کرونا و قرارگیری شهرستان در وضعیت کم خطر خدمت‌رسانی این کتابخانه به اعضا آغاز می‌شود.
کد مطلب : ۳۰۲۴۶۵
https://www.ibna.ir/vdch-inxm23nvkd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران