جشن امضا«یادت باشد» در ترنجستان سروش برگزار شد

کتابی که در کمتر از هفت ماه به چاپ بیست و سوم رسید

محمدرسول ملاحسنی در جشن امضای کتاب «یادت باشد...» با تاکید بر نگاه فرهنگی به این اثر، گفت: تأکید منِ نویسنده و راوی کتاب این بوده که در انتها به درس زندگی برسیم. از بازخورد مخاطبان نیز دریافتیم که این کتاب علاوه بر یک اثر عاشقانه و درام امروزی، درس زندگی است.
کتابی که در کمتر از هفت ماه به چاپ بیست و سوم رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جشن امضای چاپ بیست و سوم کتاب «یادت باشد...» درباره شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی که از سوی همسر شهید روایت شده، عصر امروز (یکشنبه 15 مهرماه) با حضور محمدرسول ملاحسنی، نویسنده کتاب و با استقبال خوب مخاطبان در فروشگاه ترنجستان سروش برگزار شد.
 
ملاحسنی در این برنامه بیان کرد: توصیه من به جامعه ایران این است که این کتاب را به‌عنوان یک حرکت فرهنگی و درس زندگی نگاه کنند. تأکید منِ نویسنده و راوی کتاب این بوده که در انتها به درس زندگی برسیم. از بازخورد نظرات مخاطبان نیز به این نتیجه رسیدیم که این کتاب علاوه بر یک اثر عاشقانه و درام امروزی، درس زندگی است.
 
وی ادامه داد: زندگی شهدای مدافع حرم خیلی نزدیک به زندگی ما است و به بیان رهبری آن‌ها متعلق به 100 یا 200 سال پیش نیستند. به اعتقاد من «یادت باشد» داستان و قصه رباب‌های سرزمین ما است. امیدوارم شرمنده شهدا، همسرانشان و خانواده‌های شهدا و ایثارگری آنها نشویم. امیدوارم طوری رفتار کنیم که مدیون شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم نباشیم و بتوانیم ادامه‌دهنده راه آن‌ها باشیم.
 
این نویسنده با اشاره به اینکه یک سری آدم‌ها در اوج گمناهی، بالاترین درجه ایثار را نشان دادند، گفت: برخی مثل شهید سیاهکالی اسمشان هم پررنگ می‌شود و ما آن‌ها را می‌بینیم و برخی از آن‌ها حتی دیده هم نمی‌شوند. در همان شب شهادت شهید سیاهکالی، دو شهید دیگر هم داشتیم که حتی پیکرشان هم بازنگشت. این اوج ایثار و ازخودگذشتگی است و یک درس بزرگ برای ما دارد که در کنار همه روزمرگی‌هایمان، این نگاه متعالی را در زندگیمان دنبال کنیم و روزی برسد که ما هم بتوانیم مثل این شهدا نگاه کنیم.
 
ملاحسنی افزود: این نوع نگاه شهدا به زندگی در عین اینکه یک زندگی عادی داشتند، مانند داستان زندگی شهید سیاهکالی در این کتاب، ولی بسیاری ارزش‌ها مانند بیت‌المال و حق همسایه را رعایت می‌کردند. از همین مراقبه است که شهدا به اینجا می‌رسند و اصل این مراقبه است که می‌تواند ما را به راه این شهدا برساند و ان‌شاءالله روزی برسد که جامعه ما درک و توان پیاده شدن این منش را داشته باشد. فکر می‌کنم اگر این منش پیاده شود، ما در آرامش کامل یک زندگی خوب و بانشاط و شاد در عین حال با خدا داشته باشیم.


نخستین چاپ این کتاب اسفندماه 96 با شمارگان یک‌هزار و 500 نسخه از سوی نشر شهید کاظمی راهی بازار نشر شد و در مدت کمتر از هفت ماه به چاپ بیست و سوم رسید. شمارگان چاپ‌های بعدی این کتاب بین دو یا دو هزار و 500 نسخه بوده و آخرین چاپ کتاب نیز با شمارگان دو هزار و 500 نسخه راهی منتشر شده است.
کد مطلب : ۲۶۶۰۵۶
https://www.ibna.ir/vdccpeqie2bqex8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه شهید سردار سلیمانی
پرونده ویژه چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس
رحلت امام خمینی(ره)