مجموعه شعر «یک راه کوتاه تا ماه» سروده شاهین رهنما از انتشارات پیدایش به عنوان برگزیده چهارمین دوره جایزه ادبی عباس یمینی‌شریف انتخاب شد.
«یک راه کوتاه تا ماه» برگزیده جایزه ادبی یمینی‌شریف شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آیین پنجاه و چهارمین سالگرد شورای کتاب کودک که عصر یک‌شنبه (8 اسفند 1395) با حضور نوش‌آفرین انصاری، مهدی محقق، ایران گرگین، رضا بابک، فریده فرجام و جمع کثیری از نویسندگان، شاعران و مترجمان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، ششمین برگزیده جایزه ادبی عباس یمینی‌شریف معرفی شد.
 
براین اساس مجموعه شعر «یک راه کوتاه تا ماه» سروده شاهین رهنما از انتشارات پیدایش به خاطر تنوع موضوعات و قالب‌های شعری، به چالش کشیدن مناسبات نظام اجتماعی، ارائه شناخت و دیدگاه‌های اقتصادی، نگاه صلح‌آمیز به طبیعت و محیط زیست و انسان جهان، دیدی نو و خلاق و ابتکاری در بیان، استفاده از استعاره و تشبیه‌های پویا و زبان ادبی و تاویل پذیر و چندلایه بودن کتاب، به عنوان برگزیده چهارمین دوره جایزه یمینی شریف شناخته شد.
 
زهره حیدری شاهی درباره این جایزه توضیح داد: جایزه شعر یمینی شریف در پنجاهمین سالگرد شورای کتاب کودک به همت هومن یمینی شریف روند تازه خود را در شورای کتاب کودک از سر گرفت. این بار این جایزه نه به شعر و داستان‌های خوب نشریات که به کتاب‌های منتخب حوزه شعر کودک و نوجوان در هر دوره بررسی شورای کتاب کودک اهدا می‌شود.
 
این نویسنده بیان کرد: امروز در پنجاه و چهارمین سالگرد شورای کتاب کودک چهارمین دوره این جایزه ادبی را برگزار می‌کنیم. برگزیدگان این جایزه تا به حال کتاب‌های «هیچ هیچ هیچانه» از نشر افق سروده 7 شاعر کودک در سال 1391، سه کتاب «از لب برکه‌ها» سروده مژگان عباسلو، «اگر زن نبودم، قطار بودم» سروده حدیث لزرغلامی و «دختری به زیبایی روباهی که ترسیده باشد» سروده هدی حدادی هرسه از نشر چکه در سال 1392، «من آبی من سبز» سروده صفورا نیری از نشر توکا در سال 1394 بودند و امروز در چهارمین دوره این جایزه ششمین برگزیده معرفی شد.
کد مطلب : ۲۴۵۷۳۵
https://www.ibna.ir/vdcdsk0xkyt0o56.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما