دوازده عنوان کتاب با موضوع موفقیت و راه‌های کسب آن در زمینه‌های مختلف، در سرای کتاب خانه کتاب رونمایی شد.
دوازده‌گانه موفقیت در سرای کتاب رونمایی شد/ از «همسرداری به روش گاو بنفش» تا «مشتری امروز»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم رونمایی از 12 عنوان کتاب با موضوع موفقیت، پنجشنبه (9 ادیبهشت ماه) با حضور مولفان این آثار، در محل سرای کتاب خانه کتاب برگزار شد.

بر اساس این گزارش، «همسرداری به روش گاو بنفش»، «کم تجربه ها نوربالا بزنید»، «تو منحصر به فردی»، «یواشکی بخوانید محرمانه عمل کنید»، «با فکر لاغر شوید»، «لذت ثروت سریع»، «شنبه شاد»، «ازدواج به سبک چاقو»، «مشتری امروز»، «مدرکِ زندگی»،  و «الفبای سخنرانی» نام  کتاب‌هایی بود که به جز ازدواج به سبک چاقو همگی با حضور نویسندگانشان در سرای قلم رونمایی شدند.      
 
در ابتدا  میرزایی، استاد دانشگاه معارف اسلامی، گفت: خوشحالم که در جمع پژوهشگران و محققان حضور دارم. آموزه­‌های دینی ما به دو بحث تاکید دارد.کارهای ماندگاری مثل صدقه که بعد از مرگ صدقه‌­دهنده اثرش را از دست می­‌دهد و اعمال ماندگار دیگری مثل نوشتن یک کتاب مفید که تا بعد از مرگ نویسنده و تا زمانی که از سوی علاقه­‌مندان به علم به آن رجوع می­‌شود.

وی افزود: امیدوارم ما هم به سهم خودمان با تشویق نویسندگان بتوانیم در این مسیر گام نیکی برداریم و امیدوار باشیم که دانش را در کشورمان بهینه کنیم. من خوشحالم که امروز در خدمت افرادی هستم که همه مدرس هستند و در زمینه‌های مختلفی کتاب نوشته­‌اند.

میرزایی در پایان گفت: مسئولان ما باید به برگزاری چنین جلساتی اهتمام بیشتری داشته باشند تا بتوانیم با توجه به گسترش فضای مجازی، فرهنگ کتاب‌خوانی را در کشور حفظ کنیم و تحت تأثیر همین فضاهای مجازی از کتاب و کتاب‌خوانی دور نشویم.

بعد از پایان سخنان میرزایی مراسم رونمایی از دوازده عنوان کتاب انجام شد. مهدی مقیم اسلام نویسنده کتاب «همسرداری به روش گاو بنفش» در مورد موضوع کتابش گفت: ممکن است بسیاری از ما به تلاش در مورد تحصیلات اعتقاد داشته باشیم اما وقتی صحبت از ازدواج به میان می­‌آید از شانس و اقبال صحبت کنیم.

این طراح مهارت‌های زندگی، افزود: ما برای رسیدن به موفقیت ابتدا آموزش می‌بینیم بعد تمرین می‌کنیم و در تلاشمان اصرار می‌کنیم تا به نتیجه برسیم. با این توضیح در مورد ازدواج هم باید همین نگاه را داشته باشیم. تلاش ما در این کتاب ایجاد خلاقیت و تنوع در زندگی با بهره‌گیری از تمرینات کوچک است تا بتوانیم تأثیر چشمگیری در زندگی مشترک بر جای بگذاریم.

فاطمه حاجی ولیئی نویسنده «شنبه شاد» هم پیرامون کتابش گفت: بیشتر ما آدم‌ها عصر پنجشنبه را به واسطه فردایش که روز تعطیل است، خیلی دوست داریم و شاید آن را جزو شادترین لحظات زندگی خودمان بدانیم. در مقابل عصر جمعه برای همه ما ناراحت کننده است. دلیل ناراحت کننده بودن عصر جمعه برای این است که فردایش باید سر کارهایمان حاضر شویم.

این نویسنده در پایان عنوان کرد: هدف این کتاب بهسازی محیط کار، رابطه با همکاران و افزایش کارایی در محیط کار است.

علی ناجی نویسنده کتاب «کم تجربه‌ها نوربالا بزنید» هم در این نشست گفت: چیزی که ما در محیط دانشگاه یاد می‌گیریم واقعاً به درد حیطه عملی نمی‌خورد. «کم تجربه‌ها نوربالا بزنید» در خصوص مالیات بر ارزش افزوده نوشته شده و می‌تواند به ما کمک کند تا مالیات بر ارزش افزوده را محاسبه کنیم.

ناجی در پایان اشاره کرد: این کتاب آموزش‌هایی دارد که می‌تواند اطلاعات خوبی در مورد کالاهایی که این مالیات را دارند و در مورد میزان محاسبه کردن در فاکتور به ما ارائه بدهد.

پروانه خیاط فراهانی نویسنده کتاب «تو منحصربه‌فردی» در مورد علت تألیف کتابش گفت: من از سال 81 تدریس و مشاوره را در دانشگاه شروع کردم. ریشه بیشتر مشکلات دانشجویان من پایین بودن اعتماد به نفسشان بود و به همین دلیل مسائل زیادی در زندگی‌شان پیش می‌آمد.

وی افزود: بعد از مدت‌ها مطالعه به جایی رسیدم که توانستم کتابی را در زمینه اعتماد به نفس بنویسم. تا ساعت 5 صبح در طول یک ماه بیدار بودم تا توانستم این کتاب را به پایان برسانم. در این کتاب در زمینه افکار منفی، دوست نداشتن خودمان و اینکه بعد از هر شکستی خودمان را تحقیر می‌کنیم مطالب و تمرینات مهمی آمده است.

فراهانی در پایان اشاره کرد: این کتاب تمرین‌هایی دارد و به شکل یک دفترچه خودآموز است. بنابراین پله به پله می‌تواند ایرادات ما را در این مورد رفع کند.

حامد قاسمی  نویسنده کتاب «یواشکی بخوانید، محرمانه عمل کنید» درباره علت تألیف کتابش گفت: شاید این سؤال ایجاد شود که برای آزمون استخدامی و مصاحبه باید در مورد چه چیزهایی آموزش ببینیم؟

قاسمی در تکمیل سخنانش افزود: در این کتاب به مخاطبان آموزش می‌دهیم چگونه یک رزومه خوب را آماده کنند و تکنیک ها و تاکتیک‌های خوبی را برای جلسه مصاحبه یاد بگیرند.

این نویسنده در پایان عنوان کرد: مهارت‌های زیادی در این کتاب وجود دارد که به کارجویان می‌آموزد در مصاحبه‌های شغلی باید چه کنند. من  می‌توانم بگویم که همه سطوح مصاحبه‌های شغلی را انجام داده‌ام. با این نگاه کتاب پیش‌رو را برای کارجویان عزیز آماده کرده‌ام.

در این بخش فیلمی با موضوع علیرضا آزاد پخش شد که او را قبل از تصادف عجیبی که پشت سر گذاشته بود نشان می‌داد. آزاد با بدنی در حدود 100 کیلوگرم قبل از تصادف، بعدازاین اتفاق به‌شدت لاغر شده و روی تخت بیمارستان با 46کیلو وزن خوابیده بود.

نویسنده کتاب «بافکر لاغر شوید» در ابتدا گفت: استیو جابز معتقد است نمی‌شود مسیر زندگی آینده را پیش‌بینی کرد مگر با پیدا کردن نقاط مهم گذشته و ارتباط دادن این نقاط به هم. شنیدن این سخنان باعث شد بعد از تصادف فکر کنم نقاط مهم زندگی گذشته من کجا بوده که الآن من اینجا ایستاده‌ام. من پیش از اتفاق تصادف حرفه‌ای ورزش بدن‌سازی کار می‌کردم و در دانشگاه پذیرفته‌شده بودم.

آزاد در ادامه افزود: در این شرایط بود که تصمیم گرفتم مربی‌گری و داوری را به‌طور علمی در رشته بدن‌سازی پیگیری کنم و در شرایطی که روی دست پدر عزیزم به سالن آموزش فدراسیون و کلاس درس می‌رفتم کار را ادامه دهم.  بعد از تلاش طولانی امروز موفق شدم کارشناسی ارشد را در دانشگاه تهران تمام کنم و داور رسمی فدراسیون شوم.

نویسنده کتاب «بافکر لاغر شوید» گفت: کتاب پیش‌رو محصول این دوران است که می‌تواند به بسیاری از علاقه‌مندان به ‌تناسب اندام کمک کند و من با همین هدف اقدام به نوشتنش کردم.

شهاب بشیری نویسنده کتاب «لذت ثروت سریع» در سخنان کوتاهی گفت: من تا دوره دیپلم کارهای زیادی را تجربه کردم. تحصیلاتم را تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم و کسب‌وکارهایی را به‌طور کارمندی پیش بردم.

بشیری در ادامه تأکید کرد: همه ما باید بدانیم که ارزش و لیاقت می‌تواند ما را ثروتمند کند. اگر این دو را برای خودتان قائل باشید در زندگی‌تان موفق خواهید شد. مطالعات و ایده‌هایی که با توجه به این دو نکته در ذهن داشتم باعث شد شرکتی را تأسیس کنم و در مدت حدود 6 ماه درآمدم را 6برابر کردم.

او در پایان گفت: سعی کردم تجربیاتم را با مردم عزیز کشورم سهیم شده‌ام. دانش تخصصی لازم برای ثروتمند شدن در این کتاب وجود دارد. اگر قوانین این کتاب انجام شود و در کنارش شما هم به موفقیتتان ایمان داشته باشید، شاد موفق و ثروتمند خواهید شد.

ابوالحسن غزنوی نویسنده کتاب «مشتری امروز» سخنران بعدی این مراسم بود. او گفت: چرا بنگاه‌های اقتصادی بعد از مدتی به مشکل می‌خورند؟ من بیش از 13 سال در بنگاه‌های کوچک و بزرگ کارکرده‌ام. تحقیقات من نشان می‌دهد مهم‌ترین دلیل برای چنین اتفاقی بی‌تفاوتی کارمندان آن شرکت است.

غزنوی در ادامه تأکید کرد: اگر کالا با کیفیت باشد، قیمت مناسبی هم داشته باشد اما کارمندتان انگیزه‌ای برای پیشرفت کار نداشته باشند، دیر یا زود شکست خواهید خورد.

او در پایان افزود: احترام بیشتر به کارکنان، انگیزه و تشویق می‌تواند در موفقیت یک بنگاه تأثیرگذار باشد. کتاب «مشتری امروز» تمامی نکات را در خود دارد. مهم‌ترین نکته این است که ارتباطات هسته اصلی یک کار است.

در ادامه محمدرضا مرادی آموزگار مدارس و نویسنده کتاب «مدرک امروز» گفت: خوشحالم که این نشست به بهانه کتاب تشکیل‌شده است. ایده نوشتن این کتاب زمانی به ذهنم رسید که از دانش‌آموزانم پرسیدم در زندگی چه هدفی دارند؟

مرادی افزود: قدرت بیان خوب، تحقق آرزوها، ثروتمند شدن و راحتی خیال پدر و مادر خواسته‌های دانش‌آموزانم بود.

این نویسنده عنوان کرد:  به نظر من بهترین هدیه دانش‌آموز به پدر و مادر راحت کردن خیال آنهاست. این همان چیزی است که در سنین پیری هم والدین را آرام می‌کند. راحتی خیال را با کتاب «مدرک زندگی» می‌توان هدیه گرفت.


آخرین مولفی که در مورد کتابش سخن گفت، مهدی صادقلو بود. مجری برنامه امروز که کتاب «الفبای سخنرانی»  را نوشته، گفت: کتاب من می‌تواند مهارت‌های مورد نیاز یک سخنران را به شما آموزش دهد. الفبای سخنرانی برای افرادی که قصد سخنرانی دارند و یا اشخاصی که سخنرانی می‌کنند یک مرجع کامل است.

وی افزود: مقدمه این کتاب توسط یکی از بزرگ‌ترین مربیان آموزش سخنرانی در جهان و مؤسسه تد به نام Jullian Treasure نوشته شده است.

صادقلو در پایان اشاره کرد: ویژگی منحصربه‌فرد این کتاب بومی بودن آن است. تا قبل از این، کتابی با این موضوع در ایران نوشته نشده بود و اکثر آثار موجود ترجمه بودند. بنابراین فکر می‌کنم چون این کتاب متناسب با فرهنگ و هنجارهای ما نوشته شده می‌تواند مفید واقع شود.
 
 
 
کد مطلب : ۲۳۵۵۲۳
https://www.ibna.ir/vdchimnix23nxmd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401