نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ معتقد است؛ «توسعه صادرات صنعت چاپ و بسته‌بندی مشروط به فراهم کردن تسهیلات ویژهای از طرف بخش دولتی است.»
توسعه صادرات صنعت چاپ با تسهیلات ویژه دولتی محقق می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، هومن محمدی، صادرکننده نمونه صنعت چاپ در ۲ سال متوالی و نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ: «همانطور که می‌دانید بيست و نهم مهرماه روز ملی صادرات شناخته و معرفی شده است؛ انتخاب روز ویژه صادرات در تقویم ملی ضمن افزایش توجه به کلیت موضوع موجب ترويج فرهنگ صادرات در جامعه اقتصادي،  نوجوانان و دانشجویان کشور می‌شود و آن‌ها را به سمت کارآفرینی صادراتی هدایت خواهد کرد.
 
 با توجه به تحریم‌های اقتصادی و غیرعادلانه بودن رقابت در بازارهای بین المللی برای ایرانیان، ارج نهادن به صادرگنندگانی که با فعالیت خود به منظور رفاه ملت و کشور در دشوارترین شرایط برای ارزآوری تلاش می‌کنند بسیار به‌جا و پراهمیت است.
 
در این روز تقدیر از صادرکنندگان برتر نه تنها به منزله خسته نباشید به این بزرگواران است، بلکه موجب افزایش انگیزه و حس رقابت برای ماندگاری در این جایگاه و یا رسیدن به این درجه رفیع می‌شود.  امیدوارم که مسئولان هم با درک اهمیت توسعه صادرات در چشم‌انداز اقتصادی کشور، به‌صورت جدی‌تر در رفع موانع و مشکلات فعالان صادراتی در حوزه‌های صادراتی اقدام کنند.
 
توسعه صادرات صنعت چاپ و بسته‌بندی مشروط به فراهم کردن تسهیلات ویژه‌ای از طرف بخش دولتی است. کاهش هزینه‌های تولید و زنجیره تامین به بازنگری در حقوق عوارض گمرکی برای واردات مواد اولیه و واسطه‌ای نیاز دارد. دولت باید روش‌های حمایت از تولیدکنندگان داخلی از محدودسازی صنایع زیردستی به تسهیلات حمایتی و مشوق‌های نوین در تولید تبدیل کند. حمایت‌های محدودکننده طی ۴۰ سال گذشته نه‌تنها موجب ارتقاء کیفیت و کمیت در محصولات چاپ و بسته‌بندی نشده بلکه موجب افزایش قیمت تمام شده و عدم رقابت کیفیتی و قیمتی تولیدات این صنعت در عرصه‌های بین‌المللی شده است.
 
نوسازی تجهیزات برای تولیدات مطابق با استانداردهای بازارهای هدف بسیار مهم و مستلزم دریافت تسهیلات ویژه متناسب با توان باز پرداخت فعالان این صنعت است. تعدیل تعدد مجوزهای صادراتی و تسهیل در سرعت تحویل سفارشات به مشتریان خارجی از دیگر موارد مورد نیاز توسعه صادرات کالای چاپی است.
 
ایجاد واحدهای کنترل کیفیت، تحقیق و پژوهش، بازاریابی صادراتی، اخذ گواهینامه‌های استاندارد، استفاده از مواد اولیه و فرآیند تولید مطابق با استاندارهای سلامت و محیط زیست و پایدار نیز باید در تولیدات صادرات فراهم شوند.
 
طی ۲۰ سال گذشته در مجتمع چاپ و بسته‌بندی هودیس پارس همواره در راستای استانداردسازی محیط و فرآیندها به منظور تولیدات صادرات‌محور و با کیفیت سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و در حال حاضر ۲۵ درصد از تولیدات ما صادراتی هستند. گزینش صادرکننده نمونه صنعت چاپ در ۲ سال متوالی از بزرگ‌ترین افتخارات اینجانب و مجموعه هودیس است.
 
در پایان روز ملی صادرات را به کلیه صادرکنندگان تبریک می‌گویم.»
کد مطلب : ۳۲۷۴۵۷
https://www.ibna.ir/vdcftedmew6d0ja.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب