یادداشت مهمان/ سید‌محسن طاهری

اربعين حسینی، نماد وحدت اسلامی

سیدمحسن طاهری، مسئول مدرسه علمیه امام صادق‌(ع) در شهرستان گرگان، نوشت: «یکی از مهم‌ترین جلوه‌های زیبا و پرمعنا در این ایام، گردهمایی همدلانه میلیون‌ها انسان آزاده از نژادهای متفاوت و با زبان‌های گوناگون و از مذاهب و ادیان مختلف است.»
اربعين حسینی، نماد وحدت اسلامی
خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در گلستان، سید‌محسن طاهری: «این روزها دل‌های عاشقان اهل‌بیت علیهم‌السلام به پیروی از آیه مودت‌(شوری/۲۳) و به یاد مصائب کاروان اسرای کربلا پر از غم و اندوه است.

از طرف دیگر براساس سفارش‌های اکید معصومین علیهم‌السلام میلیون‌ها نفر از محبان خاندان عصمت راهی کربلا هستند تا در ایام اربعين حسینی، زائر بارگاه ملکوتی حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام باشند و دل‌های ده‌ها میلیون عاشق دیگر نیز که‌ توفيق حضور در کربلا را ندارند، در عالم معنا به‌سوی آن مرقد نورانی به پرواز درمی‌آید.

یکی از مهم‌ترین جلوه‌های زیبا و پرمعنا در این ایام، گردهمایی همدلانه میلیون‌ها انسان آزاده از نژادهای متفاوت و با زبان‌های گوناگون و از مذاهب و ادیان مختلف است که صحنه بی‌بدیلی را در جهان امروزی جلوه‌گر می‌سازد، جهانی که در اثر تبلیغات شیطانی مستکبران، پر است از فردگرایی و نژادپرستی و برجسته‌سازی اختلافات قومی و مذهبی تا زمینه‌ای باشد برای سیطره هرچه بیشتر استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل.

امروز شيعه و سنی در کنار یکدیگر و با نهایت صمیمیت و همدلی به زيارت حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام مشرف می‌شوند و در راستای اعطای پاداش رسالت پیامبر اعظم (صلی‌الله علیه وآله و سلم) مودت خود را به فرزند او ابراز می‌کنند.

این چشم‌انداز زیبا از وحدت‌ و اخوت اسلامی اما برای برخی افراد نادان یا بیماردل، قابل‌تحمل نیست، همان‌طور که تا پیش‌ازاین برای آنان‌ قابل‌تصور نبود.

آری، هستند کسانی که تحت‌ تأثیر القائات وهابی‌گری و بدعت‌های سلفی‌گری، نه اهل‌بیت پیامبر را محور وحدت می‌دانند و نه زیارت آنان را موجب مزيد قربت.

این در حالی است که منابع روایی شیعه و سنی، کتاب الله و عترت پیامبر را مهم‌ترین ريسمان وحدت‌ و عامل هدایت برای امت واحده اسلام شمرده‌اند.

حدیث ثقلین که در منابع روایی شيعه و اهل سنت متواتر است، تنها یک نمونه از این احادیث است.

نیز در منابع روایی اهل سنت، می‌توان به روایاتی که ذیل آیه «و اعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» (آل‌عمران/۱۰۳) واردشده و اهل‌بیت علیهم‌السلام را مصداق حبل‌الله و ریسمان وحدت‌بخش امت اسلامی دانسته‌اند، اشاره کرد.

ابن حجر هیتمی در کتاب صواعق‌المحرقه صفحه ۹۰، حاکم حسکانی در کتاب شواهدالتنزیل، جلد۱، صفحه ۱۳۰ و قندوزی در کتاب ینابیع‌الموده، باب ۳۹، صفحه ۱۱۹ روایاتی را ذیل آیه مزبور نقل کرده‌اند.

آری، معلوم نیست که اتحاد اسلامی به چه دلیل این افراد را نگران می‌کند؟! مگر غیرازاین است که امروز اتحاد امت اسلامی بزرگ‌ترین مانع برای تسلط استکبار جهانی و آمریکای جهان خوار بر سرنوشت مسلمانان است؟

چنین کسانی خواسته يا ناخواسته، تأمین‌کننده اهداف دشمنان اسلام هستند.

شاید نگرانی دیگر این افراد از این‌ جهت است که وقتی مسلمانان جهان در زیارت اربعين حضور پیدا می‌کنند و به‌سادگی به زیارت ائمه اطهار علیهم‌السلام مشرف می‌شوند، ناخودآگاه این اتفاق را با خشونت‌ها و سختگیری‌های بدعت‌آميز آل سعود مقايسه می‌کنند و طبعاً از آن خاندان‌ مزدور که گاو شیرده آمریکا هستند، متنفر خواهند شد.

البته سخنان نفرت‌انگیز مخالفان وحدت‌ اسلامی در برابر سیل خروشان زوار اربعين و حضور پررنگ برادران و خواهران اهل سنت در کنار شیعیان، بسیار ناچیز و کم‌ارزش است‌ و جز آن‌که بر پاداش اخروی این اعمال خداپسندانه بیفزاید، نتیجه دیگری نخواهد داشت.

امیدواریم که با عنايات ذات اقدس الهی و توجهات اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام، شاهد اتحاد و اقتدار هرچه بیشتر امت اسلامی و پیروزی نهایی اسلام ناب محمدی‌(ص) بر اسلام آمریکایی و کفر جهانی باشیم، ان‌شاءالله.»
کد مطلب : ۳۲۶۴۲۰
https://www.ibna.ir/vdcewp8x7jh8wei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب