مدير روابط عمومي پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش از انتشار شماره جديد فصلنامه «خانواده و پژوهش» در بهار امسال خبر داد و گفت: اين فصلنامه با هدف گسترش و نشر پژوهش‌هاي تعليم و تربيت و با تاكيد بر مسايل خانواده و اوليا و مربيان منتشر مي‌شود.\
تصوير فصلنامه
تصوير فصلنامه
مرتضي نظري در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، در اين باره اظهار داشت: اين فصلنامه با رويكرد جامعه‌شناسي، روان‌شناسي و علوم تربيتي باعث تبيين علمي مسايل و مشكلات موجود در ابعاد مختلف خانواده مي‌شود.

وي ادامه داد: مطالعه و ارايه مدل خانواده ايراني ـ اسلامي، بررسي و ارايه يافته‌هاي علمي ـ پژوهشي با مراكز علمي ـ پژوهشي و تطبيقي درباره آموزش و پرورش خانواده، برقراري و تقويت ارتباط علمي ـ پژوهشي با مراكز علمي ـ پژوهشي و پژوهشگران مرتبط با مسايل خانواده و اوليا و مربيان و همچنين شناسايي و طرح چالش‌هاي جديد مربوط به خانواده و مربيان، از جمله اهداف انتشار اين فصلنامه به شمار مي‌آيند.

مدير روابط عمومي پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش تصريح كرد: پژوهش‌هايي كه در اين فصلنامه به چاپ مي‌رسند، بايد تا آنجا كه امكان دارد حاصل پژوهش‌هاي ميداني باشند و اصول علمي پژوهش در آنها رعايت شده باشد. پژوهش‌ها بايد با نيازهاي خانواده‌ها و اوليا و مربيان هماهنگي داشته باشد. در پژوهش‌ها به ابعاد نهاد خانواده و آموزش و پرورش شامل آموزش و پرورش فناوري خانواده، جامعه‌شناسي خانواده، مشاركت اوليا در تعليم و تربيت، راهنمايي و مشاوره خانواده و ... توجه شود.

نظري در پايان يادآور شد: بررسي تاثير زنداني شدن والدين بر عملكرد تحصيلي فرزندان، تاثير شيوه‌هاي فرزندپروري والدين بر شخصيت اجتماعي و فرهنگي جوانان، رابطه رفتار بهنجار اجتماعي نوجوانان تهران با وضعيت اخلاقي مادران و بررسي تاثير سرمايه اجتماعي بر موفقيت تحصيلي دانش‌آموزان شهر تهران، از جمله پژوهش‌هايي‌اند كه در شماره‌هاي قبلي اين فصلنامه به چاپ رسيده‌اند.
کد مطلب : ۹۹۵۴۷
https://www.ibna.ir/vdcd5k0n.yt0no6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402