مجموعه شعر «گوشه‌ای در اصفهان» سروده جواد زهتاب دوشنبه(29 آذر) با حضور شاعران و منتقدان در فرهنگسرای ارسباران نقد و بررسی می شود./
جواد زهتاب
جواد زهتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز فرهنگی هنری منطقه سه شهرداری تهران، کتابخانه فرهنگسرای ارسباران در راستای ارتقاء فرهنگ کتابخوانی شهروندان اقدام به برگزاری جلسه نقد مجموعه شعر «گوشه‌ای در اصفهان» کرده است.

در این نشست عبدالجبار کاکایی و سعید بیابانکی به عنوان منتقد حضور دارند و به بررسی سروده‌های زهتاب می‌پردازند.

جواد زهتاب متولد 1359 است. نخستین مجموعه غزل او با عنوان «هر آینه آه» شهریور 1386 توسط انتشارات سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان منتشر شده و نامزد جایزه قلم زرین در همان سال بوده است.

«گوشه‌ای در اصفهان» دومین مجموعه شعر زهتاب است که 40 قطعه غزل‌ بدون عنوان را شامل می‌شود. مضامین و موضوعات اجتماعی و عاشقانه بن‌مایه این سروده‌ها را تشکیل می‌دهند.

زهتاب پیش‌تر در گفت‌و‌گویی با ایبنا، شعرهای این مجموعه را دارای زبانی کلاسیک و گاه زبانی نئوکلاسیک معرفی و همچنین تنوع زبانی و فضایی را از دیگر ویژگی‌های این مجموعه بیان کرده بود که از نظر ساختار و فرم مشخص و منسجم اند. 

«گوشه‌ای در اصفهان» با طرح جلدی از سیدعبدالکریم موسوی در شمارگان 1100 نسخه و قیمت 2100 تومان توسط انتشارات دفتر شعر جوان بهار امسال منتشر و راهی بازار نشر شده است.

نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «گوشه‌ای در اصفهان» سروده جواد زهتاب دوشنبه(29 آذر) از ساعت 18 در فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان جلفا برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۹۱۰۴۶
https://www.ibna.ir/vdcjmyeh.uqevxzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما