سجاد آيدنلو، جايزه ادبي جلال آل‌احمد را جايزه‌اي شايسته و ضروري براي محققان علوم انساني و به خصوص جوانان دانست و رعايت انصاف و وجدان علمي را از مهم‌ترين شروط اين جايزه، به رغم سنگين بودن آن بيان كرد.
سجاد آيدنلو
سجاد آيدنلو
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، سجاد آيدنلو، ‌تقدير شده دوره اول جايزه ادبي جلال، جايزه و جشنواره جلال آل‌احمد را يكي از مهم‌ترين جوايز ادبي سال‌هاي اخير دانست و گفت: اين جايزه هم مانند همه جوايز حوزه كتاب به لحاظ علاقمند كردن جوانان و توده مردم به كتاب‌خواني و كتاب، داراي ارزش‌هاي بالايي است.
 
وي همچنين افزود: بخشي از اين جايزه مي‌تواند به قشر جوان و ميانسال اختصاص يابد؛ چرا كه انگيزه‌يابي و تشويق از طريق چنين جشنواره‌هايي مي‌تواند راهگشاي قشري باشد كه در معرض توليد ادبي و كتاب قرار دارند. 

نويسنده «از اسطوره تا حماسه» همچنين در پاسخ به سوالي درباره چگونگي حساسيت در داوري اين جايزه توضيح داد: پيشنهاد من اين است كه اين حساسيت وجود نداشته باشد و مبناي انتخاب آثاري باشد كه به لحاظ علمي ارزش دارند؛ نه اينكه ما به دليل سنگيني جايزه، اثري را درخور گزينش ندانيم و يا به دليل پاره‌اي واكنش‌ها كه هميشه و در همه دنيا درباره جوايز وجود دارد، آن را با اين ملاحظات برگزار كنيم. 

اين پژوهشگر افزود: مهم اين است كه انصاف و وجدان علمي در داوري اين جايزه‌ها، بدون توجه به  برداشت‌ها و واكنش‌هاي سليقه‌اي رعايت شود.
کد مطلب : ۵۵۵۶۱
https://www.ibna.ir/vdcb8sbs.rhbs0piuur.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما