«ماجراهای جدید شرلوک هلمز» نوشته آدریان کانن دویل، پسر سر آرتور کونان دویل، خالق شخصیت داستانی کارآگاه شرلوک هلمز به فارسی ترجمه و در ایران منتشر شد.\
ماجراهای جدید شرلوک هلمز به ایران آمد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این کتاب توسط رامین آذربهرام به فارسی ترجمه شده و انتشارات مروارید آن را روانه کتاب‌فروشی‌های ایران می‌کند.

پس از مرگ آرتور کانن دویل، نویسنده اسکاتلندی سری کتاب‌های «کارآگاه شرلوک هلمز»، پسر او به همراه یک نویسنده آمریکایی داستان‌های معمایی به نام «جان دیکسون‌کار»، نوشتن این مجموعه را ادامه داده‌اند.

آذربهرام، مترجم این کتاب در پیش‌گفتاری که برای کتاب تحریر کرده، نوشته است: «صورت و سیرت هلمز در ۵۶ داستان کوتاه و ۴ رمان بلند کانن‌دویل آن‌چنان واقعی ترسیم شده که نویسندگان دیگری نیز توانسته‌اند با بهره‌گیری از آثار خالق اصلی هلمز، داستان‌های تازه‌ای با محوریت این شخصیت بنویسند.»

وی سپس شرح می‌دهد آدریان کانن‌دویل، جوان‌ترین پسر نویسنده اصلی ماجراهای شرلوک هلمز، چگونه جا پای پدرش گذاشت و داستان‌های او را ادامه داد. وی همچنین درباره جان دیکسون‌کار، دیگر نویسنده کتاب «ماجراهای جدید شرلوک هلمز» می‌نویسد: جان دیکسون‌کار از بزرگ‌ترین نویسندگان عصر طلایی رمان‌های پلیسی در آمریکا، خود از پایه‌گذاران سبک خاصی در داستان جنایی بود.»

این مترجم با ذکر شرحی از آثار این نویسنده، درباره این ماجرا که دیکسون‌کار، چگونه با پسر نویسنده شرلوک هلمز برای خلق آثار جدیدی از این شخصیت داستانی همکاری کرد می‌نویسد: «بهره‌گیری از استعداد و ذهن خلاق آدریان و تجربه و مهارت حرفه‌ای دیکسون‌کار، که پیش از این نیز رمان‌هایی برمبنای شخصیت‌های آفریننده نویسندگان دیگر نوشته بود، باعث شد سبک نگارش داستان‌های مشترک آن دو بسیار به سیاق نوشتانری آرتور کانن دویل نزدیک شود تا جایی که تمایز ان‌ها از مجموعه اصلی داستان‌های شرلوک هلمز چندان آسان نیست. چند سال بعد آدریان شش داستان دیگر به این مجموعه اضافه کرد و آن را با نام ماجراهای جدید شرلوک هلمز به چاپ رساند. کتابی که پیش رو دارید مشتمل بر شش داستانی است که آدریان آن‌ها را با همکاری جان دیکسون‌کار نوشته.»

در کتاب «ماجراهای جدید شرلوک هلمز»، ۶ داستان با نام‌های «ماجرای هفت ساعت»، «ماجرای جوینده طلا»، «ماجرای قماربازان مومی»، «ماجرای معجزه درهای گیت»، « ماجرای بارونت سیه چرده» و «ماجرای اتاق مهر و موم شده» منتشر شده است.

شخصیت داستان «شرلوک هلمز»، یکی از معروف‌ترین کار‌آگاه‌های تخیلی جهان و یکی از مشهورترین توليدات داستانی است. این شخصیت داستانی دارای قدرتی استثنایی در مشاهده جزییات و استتناج منطقی از آن‌ها برای کشف رازهای جنایی و پرونده‌های پلیسی است.

نخستين داستان مجموعه کتاب‌های «شرلوک هلمز» در سال ۱۸۸۷ منتشر شده است. کانن دویل با خلق این شخصیت داستانی به محبوبیت فراوانی دست یافت و ماجراهای شرلوک هلمز هم به مجموعه کتابی پرفروش تبدیل شد.

پس از مرگ این نویسنده چند نویسنده دیگر نیز تلاش کرده‌اند نوشتن ماجراهای شرلوک هلمز را ادامه دهند. از جمله آن‌ها نویسنده‌ای است به نام نیکولاس مه‌یر که کتاب پرفروش «شرلوک هلمز در محلول هفت‌درصدی» را نوشت. آذربهرام پیش‌تر این کتاب را نیز به فارسی ترجمه و روانه کتاب‌فروشی‌ها کرده است.

از دیگر کسانی که همچنان نوشتن ماجراهای شرلوک هلمز را ادامه می‌دهند، پسر نویسنده اصلی این مجموعه است که همراه دیکسون کار تاکنون چندین جلد از جدیدترین داستان‌های هلمز را منتشر کرده‌اند.

«ماجراهای جدید شرلوک هلمز» از سوی انتشارات مروارید، در ۱۶۴ صفحه چاپی و شمارگان ۱۶۵۰ جلد منتشر شده است. ناشر رقم ۲۷۰۰ تومان را برای قیمت این کتاب برگزیده است.
کد مطلب : ۴۵۸۳۸
https://www.ibna.ir/vdch66nk.23nmxdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
conan and shinichi
عالیه حرف نداره و یه فیلم سینمایی هست از کاراگاه کونان که اسمش شبح خیابان بیکر هست درباره کاراگاه کونان که وارد بازی واقعیت مجازی میشن و او میره توی قسمت صد سال پیش لندن و اونجا ویروسی پیدا میشه که اسمش کشتی نوح هست و جون 50 بچه به خطر میفته و کشتی نوح شخصیت کلیدی اون داستان که شرلوک هولمز هست رو نمیاره ولی کونان یا لقبش هولمز کوچک اونا رو نجات میده لطفا فیلمای کاراگاه کونان رو دانلود کنید مرسی که اینو می خونید
بزرگداشت حافظ
مردی که نادر بود
پرونده ویژه بزرگداشت فردوسی