حقیقت دنیا در نگاه علي(ع) در کتاب «نامه خوشبختی در کلام امیرالمومنین(ع)» به قلم ابراهیم خرمی‌مشگانی همزمان با برپايي نمايشگاه كتاب از سوی انتشارات مرسل منتشر می‌شود._
حسینعلی پورمدنی
حسینعلی پورمدنی
حسینعلی پورمدنی، مدیرمسوول انتشارات مرسل در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ضمن بيان اين موضوع اظهار كرد: این کتاب با ارايه توضیحاتی درباره كرامات و ابعاد شخصيتي امیرالمومنین علي(ع) به تبيين حکایت‌ها، احادیث ائمه اطهار(ع)، آیات قرآن و شرحی از سخنان ایشان در نهج البلاغه مي‌پردازد.

وی افزود: اين اثر در بردارنده  17 فصل است. فصل اول به تبيين موضوعاتي چون «پرهیزگاری»، «حقیقت تقوا و پرهیزگاری» اختصاص دارد. مباحث دنیاگرایی، دنیا زدایی، داستان‌ها و حکایات گوناگون دینی و تاریخی درباره حقیقت دنیا در نظر امیرالمومنین(ع)، فصل دوم اين اثر را تشكيل مي‌دهند.

پورمدنی درباره دیگر مباحث این اثر یادآور شد: عدم تأسف درباره گذشته، حق‌گویی و حق از دیدگاه قرآن، حدیث از کلام مظلومان، حکایات و تأسف ابوسفیان، مطرح‌كردن طمع و طمع کاری، اخلاص و ستم ستیزی از دیگر مباحث اين کتاب‌اند.

وی در پایان تصریح کرد: نظم گرایی، انواع نظم، نظم در امور شخصی و زندگی امام علی(ع) از ديگر موضوعات اين نوشتار محسوب مي‌شوند.

کتاب «نامه خوشبختی درکلام امیرالمومنین(ع)» در شمارگان 2000 نسخه، 350 صفحه و بهای 60000 ریال به زودی از سوی انتشارات مرسل کاشان منتشر می شود.
کد مطلب : ۳۹۰۳۰
https://www.ibna.ir/vdce778x.jh8oxi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

روز جهانی فلسفه
ترجمه و اهمیت پروژه‌محوری
چرایی ضعف تالیفات علوم انسانی