«اختران» و چاپ كتابي در نقد داستان‌نويسي معاصر ايران

«شكل‌های زندگی» مشيت علایی به نمايشگاه می‌آيد

«شكل‌های زندگی» عنوان تازه‌ترين كتاب «مشيت علايي» در حوزه نقد ادبی است كه هم‌اكنون در انتشارات «اختران» مراحل انتشار را سپری می‌كند. علایی در اين كتاب با گزينش برخی آثار داستاني نويسندگان معاصر ايرانی به نقد و بررسي آنها پرداخته است./
«شكل‌های زندگی» مشيت علایی به نمايشگاه می‌آيد
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، تازه‌ترين كتاب «مشيت علايي» دربرگيرنده مجموعه مقالاتي در حوزه نقد ادبي است.

علايي در اين كتاب با گزينش يك يا چند اثر از داستان‌نويسان معاصر ايراني به بررسي آثار برخي از آنها پرداخته است. 

در كتاب  «شكل‌‌هاي زندگي» داستان‌هايي از «رضا براهني»، «محمود دولت آبادي»، «عباس معروفي»، «محمد محمد علي»، «اميرحسين چهلتن» و چند نویسنده دیگر توسط نويسنده نقد و بررسي شده است. 

نقد و بررسی «رازهاي سرزمين من» از رضا براهني، «طوبي به معناي شب» از شهرنوش پارسي‌پور، «آداب زيارت» از تقي مدرسی، «سمفوني مردگان» نوشته عباس معروفي، «جامه به خوناب» نوشته رضا جولايي، جاي خالي سلوچ از «محمود دولت‌آبادی»، «تالار آينه و يادداشت‌هاي ديگر» از امير حسين چهلتن و نقد برخي از آثار محمد محمدعلی از جمله مباحث اين كتابند.

نويسنده در بخش ديگري از كتاب «شكل‌هاي زندگي» نيز به نقد ادبي در ادبيات جهان نظري افكنده و آثاري از «مولن رو‍ژ»، «تورگينف» و نویسندگانی دیگر را بررسي كرده است.

كتاب شكل‌هاي زندگي، ۳۲۰ صفحه است و در بیست و دومین نمايشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد. 

«مشیت علایی» متولد ۱۳۲۸ شاعر و نویسنده ایرانی است. وی در سال ۱۳۸۵ با ويرايش دانش‌نامه زیباشناسی، برنده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی شد.

«شکل‌های زندگی»، «نقد آثار داستانی»، «صداهای پرشورتر» و «نقدی بر شعر معاصر فارسی» از جمله آثار اوست.کد مطلب : ۳۷۹۸۱
https://www.ibna.ir/vdchzwnx.23nq6dftt2.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما