زوايايي از بينش تاريخی قرآن و آموزه‌هاي پيامبر(ص) در دومين ويرايش كتاب «دانش تاريخ و تاريخ‌نگاری اسلامی» به كوشش دكتر حسن حضرتی به زودي تجديد چاپ مي‌شود.\
تصوير كتاب
تصوير كتاب
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، نادر يزداني، مسوول فروش موسسه بوستان كتاب با اعلام اين خبر اظهار داشت: اين كتاب در مقاله‌های متعدد تحقيقی، ويژگی‌های مكتب تاريخ اسلام را به روش علمی كاوش مي‌كند.

وي افزود: دانش تاريخ از معارف عبرت‌آموزی است كه تأثير فراواني در رشد و تكامل افكار بشر دارد. از همين رو، در ميان علوم اسلامی اهميت ويژه‌ای دارد و مسلمانان در حوزه‌های گوناگون آن به پيشرفت‌های چشم‌گيری نايل آمده‌اند. 

يزداني تصريح كرد: بی‌شك در روند تكاملی اين علم، بينش تاريخی قرآن و اهتمام آن به عبرت‌آموزی از تمدن‌های كهن و آموزه‌های پيامبر(ص)، بسيار مؤثر بوده است؛ به گونه‌اي كه در مكتب اسلام، نوع نگرش عميق و همه جانبه‌ای را می‌يابيم كه در مقايسه باساير مكاتب تاريخی، مكتبی مستقل به شمار مي‌رود.

چاپ دوم كتاب «دانش تاريخ و تاريخ‌نگاری اسلامی» از سوي موسسه بوستان كتاب در شمارگان 1000 نسخه، 564 صفحه، قطع وزيري و جلد سلفون به زودي روانه بازار كتاب خواهد شد.
کد مطلب : ۳۵۵۸۴
https://www.ibna.ir/vdceen8x.jh8nvi9bbj.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401