?> ?> برپایی سومین جشنواره ملی حکمت فردوسی و نمایشگاه گروهی هنرهای شاهنامه‌ای | ایبنا
به مناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی، سومین جشنواره ملی حکمت فردوسی و نمایشگاه گروهی هنرهای شاهنامه‌ای امروز، ۲۷ شهریور ماه گشایش می‌یابد.
برپایی سومین جشنواره ملی حکمت فردوسی و نمایشگاه گروهی هنرهای شاهنامه‌ای
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این نمایشگاه که به همت بنیاد فردوسی، موسسه فردوسی توسی و مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار می‌شود با سخنرانی یاسر موحدفرد، دبیرکل بنیاد فردوسی و مدیرعامل موسسه فردوسی توسی با موضوع جایگاه هنر در شاهنامه فردوسی و اجرای شاهنامه‌خوانی نقال پیشکسوت مرشد عباس بهمنش بازگشایی می‌شود.

شاهنامه‌خوانی و نقالی هنرمندان برگزیده کودک و نوجوان دوره‌های دانشگاهی هنرهای شاهنامه‌ای با اجرای آوا صابری، نازنین‌زهرا رئیسی، کهربا ابراهیمی، هلیا و هلینا باطنی، امیررضا میرزامحمدعلی، حسنا و محمدحسین رسولی، مها، مهتا، مهنا و محمدمسیحا شریفی از ویژه برنامه‌های هنری این آیین گشایش است.

در این نمایشگاه هنری از تکنیک‌های گوناگون خوشنویسی، نقاشی‌خط، نقش‌برجسته، آنتیک‌کاری، نقاشی قهوه‌خانه‌ای و تصویرسازی شاهنامه‌ای بهره‌گیری شده و آثار هنرمندانی، ازجمله نرگس صافی، علیرضا اسکندری، مسلم سقا، حسن طزری، راما وزیری، رضا خلیلی، منیژه خلیلی، سهیل مسیبی، سبحان مختارباباخانی و زنده‌یاد احمد خلیلی ارایه شده است.

همچنین در این رویداد از کتاب شاهنامک، نخستین نسخه آموزشی و نمایشی شاهنامه فردوسی با پژوهش و نگارش یاسر موحدفرد، همراه با تصویرگری ۴۰ اثر از هنرمندان هنرهای تجسمی با همکاری نشر پازینه و بنیاد فردوسی رونمایی می‌شود.

سومین نمایشگاه حکمت فردوسی از ۲۷ تا ۳۱ شهریور ماه  در کافه گالری برج آزادی به نشانی تهران، میدان آزادی، برج آزادی برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۹ از آن بازدید کنند.
 
کد مطلب : ۳۴۶۷۰۵
https://www.ibna.ir/vdccxeq1p2bq0m8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب