با پیام مشترک امام جمعه و فرماندار عباس‌آباد صورت گرفت؛

دعوت عموم مردم به شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی

مازندران - امام جمعه و فرماندار شهرستان عباس آباد، طی پیامی مشترک، مردم این شهرستان را به شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.
دعوت عموم مردم به شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در ساری، همزمان با برگزاری دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و ترویج سیره ائمه اطهار (ع) در جامعه، سید محمود موسوی آملی، امام جمعه و جواد اصلانی، فرماندار شهرستان عباس آباد، طی پیامی مشترک از مردم این شهرستان برای شرکت در جشنواره کتابخوانی دعوت کردند.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ

 اهمیت کتابخوانی در دین اسلام به اندازه‌ای است که معجزه حضرت محمد صلّی الله علیه و آله از نوع کتاب است و در این کتاب مقدس هم نخستین آیاتی که بر پیامبراکرم صلی الله علیه و آله وسلم نازل شده با امر به خواندن و الفاظ کتاب، قلم و علم توأَم شده است.

 اهمیت کتاب و کتابخوانی و عظمت و شرافت کتاب در اسلام تا حدّی است که خداوند متعال به قلم و به آنچه می‌نویسد، قسم یاد می‌کند.

 توجه به زندگی، گفتار و رفتار معصومین(ع) همواره انسان را در برای  رسیدن به کمال یاری می‌کند. به ویژه زندگی حضرت ثامن‌الائمه امام رضا(ع) که مهمان ما ایرانی‌ها هستند، می‌تواند الگوی مناسب و راهنمای همیشگی ما باشد.
 
رهبر معظَّم انقلاب اهمیت این موضوع را همواره در سخنان و پیام‌های خود به نسل نوجوان و جوان متذکّر می‌شوند و همگان را به مطالعه سیره و روش زندگانی ائمه معصومین (ع) فرا می‌خوانند.
 
از این‌رو با شرایط مناسبی که جشنواره کتابخوانی رضوی برای علاقه‌مندان به‌وجود آورده است و با عنایت به اینکه منابع مرتبط با سیره معصومین علیه السلام به حضرت امام رضا(ع) و حضرت امام حسن عسگری(ع)، در این دوره از جشنواره اختصاص یافته، انتظار می‌رود که کودکان، نوجوانان و حتی جوانان و بزرگسالان با شرکت در این جشنواره، ضمن ارتقای سطح مطالعات خود در این زمینه، فرهنگ کتابخوانی را ترویج داده و ادامه ‌دهنده‌ راه امامان معصوم باشند؛ لذا ضمن تقدیر و سپاس از همه دست اندرکاران و خادمان این رویدادِ فاخرِ هنری و فرهنگی، امیدواریم برگزاری این جشنواره نقطه عطفی در توسعه و تحولِ هنرِ دینیِ کشور عزیزمان باشد.
 
کد مطلب : ۳۳۹۴۷۴
https://www.ibna.ir/vdchqwnxk23nxkd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب