برنامه «استودیو هشت» از نمایش رادیویی‌تلویزیونی «آتش بدون دود» که اقتباس آزادی از اثر زنده‌یاد نادر ابراهیمی است رونمایی کرد.
خوانش جدید ایوب آقاخانی از «آتش بدون دود» نادر ابراهیمی
به‌گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نمایش رادیویی‌تلویزیونی «آتش بدون دود» که ایوب آقاخانی نویسندگی و کارگردانی‌اش را بر عهده دارد روز گذشته در برنامه «استودیو هشت» رادیو نمایش رونمایی شد.

این برنامه با اجرای مصطفی امامی و تهیه‌کنندگی محمد بخشایش روز گذشته ۱۶خرداد از باغ کتاب تهران روی آنتن رفت و به آثار ایوب آقاخانی پرداخت. همچنین در این برنامه چهل‌و‌یکمین کتاب آقاخانی که یک مجموعه سه‌جلدی حاوی سه دهه نمایشنامه‌های صحنه‌ای او بود نیز رونمایی شده و درباره آن‌ها گفت‌وگو شد.
مجموعه نمایشنامه‌های آقاخانی با نام «زیر نور موضعی» آثار سه دهه او را شامل دهه ۷۰، ۸۰ و ۹۰ در بر می‌گیرد.

در این برنامه ابتدا ایوب آقاخانی در توضیحاتی درباره نمایش رادیویی‌تلویزیونی «آتش بدون دود» بیان کرد: نسخه تلویزیونی این مجموعه از شبکه نسیم پخش می‌شود و امیدواریم آنچنان که در شأن نسخه دیداری باشد مخاطبان بتوانند از شبکه نسیم آن را تماشا کنند.
وی درباره این مجموعه که نوعی اقتباس آزاد است گفت: ما دست روی نگینی از ادبیات داستانی معاصر گذاشتیم و هدفمان شناساندن دوباره نادر ابراهیمی به مخاطبانی بود که از او غافل‌اند.

در ادامه برنامه «استودیو هشت» فرهاد قائمیان از تجربه شنیدن نمایش‌های رادیویی سخن گفت و اینکه این نمایش‌ها او را به این هنر علاقه‌مند کرده است.

در بخش دیگر این برنامه محسن سوهانی مدیر رادیو نمایش در سخنان کوتاهی درباره ساخت این نمایش رادیویی توضیح داد و بیان کرد: ایوب آقاخانی از سرمایه‌های هنر نمایشی رادیویی است و آثاری که از او رونمایی می‌شود از جمله «زیر نور موضعی» و «آتش بدون دود» حاصل سه دهه تلاش‌های آقاخانی در حوزه نمایش است. نمایش «آتش بدون دود» هم‌زمان با سالگرد درگذشت زنده‌یاد نادر ابراهیمی رونمایی می‌شود که نویسنده‌ای هویت‌محور بود. او ترانه‌های بسیار زیبایی هم سروده است و «وطن» از کلیدواژه‌های اوست.
وی اضافه کرد: نمایش «آتش بدون دود» برداشت آزادی از اثر زنده‌یاد ابراهیمی است که ایوب آقاخانی خوانش جدیدی از آن ایجاد کرده است و در کنارش فضای تصویری جذابی هم دارد که مخاطب می‌تواند از طریق تلویزیون دنبالش کند.

محسن بهرامی، بیوک میرزایی، ایوب آقاخانی، رامین پورایمان، حمید یزدانی، رؤیا فلاحی، امیر منوچهری‌فر، احمد لشینی از بازیگران نمایش «آتش بدون دود» هستند.
کد مطلب : ۳۳۹۴۴۸
https://www.ibna.ir/vdci53apvt1ap52.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چالشهای تالیف در حوزه هنر